ADORACJA W ŁĄCZNOŚCI Z PAPIEŻEM

2 czerwca w łączności z ojcem świętym Franciszkiem przeżywaliśmy adorację Najświętszego Sakramentu pod hasłem „Jeden Pan, jedna wiara”. Na życzenie papieża odbywała się ona – jako jedno z najważniejszych wydarzeń trwającego obecnie Roku Wiary – we wszystkich katedrach oraz w większości kościołów parafialnych i kaplic katolickich na całym świecie. W naszej świątyni wspólną modlitwę rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 16.00. Następnie odbyło się nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Po śpiewie, chwili osobistej adoracji kapłani na przemian zanosili modlitwy za Ojca Świętego, o nowe powołania kapłańskie, za ochrzczonych, by pragnęli pokarmu eucharystycznego, za grzeszników o łaskę nawrócenia i za wszystkich ludzi, aby mieli świadomość, że Bóg ich miłuje.