APEL JASNOGÓRSKI I MODLITWA EKSPIACYJNA

Dnia 9 grudnia br. miała miejsce próba zniszczenia Cudownego Obrazu Królowej Polski na Jasnej Górze poprzez oblanie go czarną substancją. Biskupi, ojcowie paulini, pielgrzymi i wierni z całej Polski podjęli modlitwę ekspiacyjną czyli wynagradzającą za zbezczeszczenie Cudownego Obrazu.

Nasza wspólnota parafialna włączyła się do tej pełnej wiary modlitwy w czasie Apelu Jasnogórskiego, który odbył się 16 grudnia br. o godz. 19.30.

„Ręka, która rzuca w Cudowne Oblicze Matki Najświętszej, jest ręką nie tylko tego człowieka. Jest to dłoń wielu, którzy otworzyli swoje życie czy dali miejsce na działanie zła. Jest to ręka wielu, którzy również  w naszym Narodzie niczego się nie lękają i atakują Święty Kościół Powszechny oraz wszelkie symbole, miejsca święte. Co więcej, podsycają nienawiść do duchownych, do Kościoła, do sacrum… Obserwujemy to i widzimy, że mamy do czynienia z nasileniem się tych zjawisk. To jest ta ręka – tych wielu. Nie tylko tego mężczyzny”. (ks. Jarosław Cielecki)