FESTYN RODZINNY I FINAŁ KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

17 czerwca na placu przy stadionie odbył się festyn rodzinny „W KOLORACH TĘCZY”.
Program przedstawiał się następująco:
13.00 – rozpoczęcie imprezy,
13.30-17.00 – programy artystyczne w wykonaniu uczniów placówek oświatowych z terenu gminy Ropa,
17.00-18.00 – koncert zespołu „Mała Generała Paczka”.

W trakcie występów odbył się pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Ropy, były dodatkowe atrakcje: zamek dmuchany, szkolne stoiska gastronomiczne, strzelnica, prezentacje rękodzieła, malowanie twarzy.

Na „Festynie Rodzinnym” zakończył się gminno-parafialny konkurs fotograficzny „Kapliczka w gminie Ropa”.

Przedmiotem konkursu było wykonanie zdjęcia dowolnej kapliczki znajdującej się na terenie naszej gminy oraz napisanie historii tej kapliczki.

Jury konkursu w składzie: ks. Stanisław Porębski, Jan Morańda, Ewa Bugno, ks. Mateusz Gurbisz, pracowało pod kierownictwem Wacława Bugno, artysty i fotografika, właściciela profesjonalnego studia i laboratorium w Gorlicach „Fotex-Studio-Bugno”.

Nagrodzeni zostali:

I MIEJSCE – KAROLINA KULKA z Ropy,

II MIEJSCE – AGNIESZKA BIELSKA z Klimkówki,

III MIEJSCE – ALEKSANDRA DUDRA z Łosia,

WYRÓŻNIENIE – MAGDALENA BIELSKA, KLAUDIA LENEK, KINGA RÓWIŃSKA.

Festyn był więc doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji.