Halowy turniej ministrantów i lektorów

We czwartek 8 marca w hali przy Gimnazjum w Ropie przeprowadzone zostały dekanalne eliminacje do VII Mistrzostw Polski Piłki Nożnej Halowej Ministrantów i Lektorów. Do rywalizacji przystąpiły drużyny Liturgicznej Służby Ołtarza (LSO) z Ropy i Szymbarku.
Po zaciętej walce i ogromnym zaangażowaniu wszystkich zespołów, zarówno w kategorii ministranci – szkoła podstawowa, jak i lektorzy młodsi – gimnazjum pierwsze miejsce wywalczyli gospodarze. Na zakończenie turnieju grupy otrzymały dyplomy, które w imieniu dziekana ks. Stanisława Porębskiego wręczył dekanalny duszpasterz LSO – organizator zawodów ks. Mateusz Gurbisz. Dzięki zwycięstwu reprezentacje z Ropy wywalczyły udział w zawodach rejonowych, które odbędą się w Nowym Sączu.