KOLĘDA MISYJNA

26 grudnia rozpoczęliśmy kolędę misyjną. Uroczystego posłania 21. grup młodych kolędników dokonał Ksiądz Proboszcz w czasie Mszy św. o godz. 10.30. Hasło tegorocznego kolędowania brzmi „Dzielmy się wiarą”.

Dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum przebrani m.in. za małego mieszkańca Afryki i Ameryki Południowej, w ciągu kilku dni odwiedzą rodziny naszej parafii. Tradycyjnie będą śpiewać kolędy, a w krótkiej scence opowiedzą o trudnej sytuacji swoich rówieśników w krajach misyjnych. W dowód wdzięczności za przyjęcie i złożone ofiary, pozostawią w każdym domu pamiątkę – tym razem będzie to obrazek w kształcie ziarenka.

Ciekawostka. W zeszłym roku w naszej diecezji wzięło udział prawie 20 tys. dzieci. Odwiedziły one 145 tys. rodzin. Zebrano wówczas prawie 1 mln 370 tys. zł. Była to rekordowa suma. W akcję włącza się coraz więcej parafii – rok temu było ich 409. Akcja kolędników misyjnych przeprowadzana jest od 19 lat.

xMG

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA