Kolędnicy misyjni 2011

W dniach od 26 do 28 grudnia 2011 r. uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum odbyli misyjne kolędowanie w ramach akcji: „Kolędnicy misyjni 2011”. Przedsięwzięcie to prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
W dzień Świętego Szczepana wraz z opiekunami ks. Wojciechem Reciakiem i ks. Mateuszem Gurbiszem zgromadzili się na wspólnej Eucharystii, podczas której Ksiądz Proboszcz dokonał uroczystego posłania. Dzieci przez trzy dni wytrwale pukały do drzwi domów w Ropie, aby przedstawić mieszkańcom krótkie jasełka i zaśpiewać kolędy. Błogosławieństwo i pamiątka, które zostawiły w domach, były formą życzeń i podziękowań składanych w imieniu dzieci z krajów misyjnych (mieszkających w Kamerunie, Republice Środkowoafrykańskiej, Kongo, Zambii, Peru, Brazylii i w Południowym Sudanie) dla których przeznaczone zostały ofiary.