,,KORONKA NA ULICACH ŚWIATA,, RÓWNIEŻ W ROPIE

Zachęcamy do włączenia się w akcję „Koronka na ulicach świata”, która w całej Polsce zostanie przeprowadzona 28 września (piątek) o godz. 15.00. Zechciejmy wtedy wszyscy (dzieci, młodzież i starsi) stanąć przy drogach, kościołach, kapliczkach, domach i szkołach, na cmentarzu…, gdziekolwiek, by modlić się wspólnie koronką do Bożego Miłosierdzia „dla nas i całego świata”. W tym roku pomodlimy  się szczególnie za papieża Benedykta XVI, który niestety ciągle jest atakowany i szkalowany. Będzie to również okazja do modlitwy za siebie, swoją rodzinę, parafię. Poprzez czynny udział w tej inicjatywie każdy z nas będzie miał również okazję, by podzielić się orędziem o Bożym Miłosierdziu z przechodzącym czy przejeżdżającym obok człowiekiem.

AKCJA „Koronka na ulicach świata” prowadzona jest od pięciu lat. W tym roku jej organizatorami są Polska i Haiti. Gdy inicjatywa ruszyła, ludzie zaczęli odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia na 111 skrzyżowaniach Łodzi, z roku na rok przybywa modlących.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ ZDJĘĆ