KS. MATEUSZ GONDEK WYJEŻDŻA DO AFRYKI

W niedzielę 15 września gościliśmy w naszej parafii byłego wikariusza ks. Mateusza Gondka, który w najbliższą środę 18 września wyjedzie do Republiki Środkowo Afrykańskiej (RCA), aby podjąć pracę duszpasterską w miejscowości Bimbo. On też wygłosił do nas kazanie, które skupił wokół pytania „Kim dla Ciebie jest Chrystus?”.

Na Mszy św. o godz. 10.30 przedstawiciele Akcji Katolickiej zaśpiewali ks. Matuszowi wzruszające życzenia, ułożone przez p. Zenona Kłapacza. Na koniec głos zabrał Ksiądz Proboszcz, który ciepło podziękował Misjonarzowi za pamięć i wszelką życzliwość względem naszej parafii oraz przekazał ofiarę pieniężną.

Ks. Mateusz podjął życiową decyzję, by głosić słowem i czynem Ewangelię w RCA. Jest to decyzja niezwykle odważna, gdyż kraj pogrążony jest w wojskowej rebelii i stale znajduje się na granicy wojny domowej, dlatego pamiętajmy o Nim w naszych codziennych modlitwach.

Ksiądz Gondek pochodzi z parafii pw. Św. Kazimierza w Radgoszczy. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2007 r. Jego pierwszą parafią były Siedliska Bobowskie. Do Ropy przybył w 2009 r., ale już w sierpniu 2011 r. rozpoczął przygotowania do wyjazdu na misje w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Następnie przebywał we Francji, gdzie uczył się języka. 12 września br. w Radgoszczy odbyło się uroczyste posłanie ks. Mateusza. Ks. bp Andrzej Jeż wręczył Kapłanowi krzyż misyjny i udzielił specjalnego błogosławieństwa na czas posługi w afrykańskim Kościele.