sporebskiUrodził się 19 sierpnia 1960 r. Pochodzi z  parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Podegrodziu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1986 r. Dnia 15 sierpnia 2010 r. został mianowany proboszczem w Ropie.

W latach 2004-2010 był proboszczem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy-Zdroju. Jako wikariusz pracował w Wadowicach Dolnych, Mielcu (par. pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy), Nowym Sączu (par. pw. Św. Kazimierza) i Tarnowie (par. pw. Św. Maksymiliana).

Pełnione funkcje

Dziekan Dekanatu Ropa. Członek Diecezjalnej Rady Kapłańskiej.

W parafii opiekun Akcji Katolickiej, Chóru Parafialnego, Grupy Biblijnej, Koła Przyjaciół Radia Maryja, Parafialnego Oddziału Caritas, Rady Parafialnej, Róż Różańcowych. Członek rady redakcyjnej gminno-parafialnego biuletynu „Razem”. Katecheta w Szkole Podstawowej Nr 1.