I Niedziela Wielkiego Postu

1. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach.

2. Dziękujemy:

• za składkę inwestycyjną – 8024 zł.
  • za ofiary złożone na ubezpieczenie: starego i nowego kościoła, kaplicy cmentarnej i cmentarza, 1707 zł.
  • 2 rodzinom, za ofiary – 350 zł.
  • róży Anny Spólnik, za ofiarę 100 zł. na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Rodzinom, za sprzątanie kościoła i ofiarę 160 zł.
  • Wszystkim, za pomoc, modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

• środa: wspomn. św. Piotra Damianiego, bpa i doktora Kościoła.
    O 14.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta; o 16.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.
  • czwartek: święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
  • piątek: wspomn. św. Polikarpa, bpa i męczennika.
    Droga Krzyżowa o 16.00, potem Msza święta. Po Mszy świętej spotkanie KSM.
    O 19.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież KSM.
  • sobota: 16.00 Msza święta o potrzebne łaski w rodzinach i o uzdrowienia z chorób, której będzie przewodniczył egzorcysta, wyznaczony przez Ks. Biskupa Ordynariusza, ks. Janusz Faltyn z Nowego Sącza.
  • II niedziela W. Postu: śpiewana Droga Krzyżowa o 13.00, Gorzkie Żale o 14.00 i Msza święta.
    Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4. Urząd Gminy w Ropie przypomina, że do 28.02.2015 należy składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego. Po tym terminie wnioski nie będą przyjmowane.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych O. Bonawentura Nosek Kapelan w Klasztorze klauzurowym Sióstr Bernardynek w Zakliczynie będzie głosił kazania i zbierał datki na renowację tego klasztoru.

6. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz zakupu i czytania prasy katolickiej.

7. Trwają ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Otoczmy ich troskliwą opieką i zorganizujmy im aktywny wypoczynek, aby nie marnowali czasu i zdrowia, przy komputerze i telewizorze.

8. W czwartek zmarł tragicznie + Paweł Cetnarowski, pogrzeb w poniedziałek. Msza święta 13.30 w Ropie, potem pogrzebanie zmarłego na cmentarzu komunalnym w Gorlicach. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Starsze >>