XII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy Niedzielę Synodalną. Módlmy się o światło Ducha Świętego w pracach zespołów synodalnych.

2. Dziękujemy:

• 2 rodzinom, za ofiarę – 400 zł.
  • paniom Helenie i Halinie Korzeń, za pracę przy kościele.
  • Rodzinom za sprzątanie i dekorację kościoła.
  • Wszystkim, za pomoc, modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

• wtorek: wspomn. św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana. Po Mszy św. wieczornej spotkanie z Biblią.
  • środa: wspomn. św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i dok. Kościoła. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • czwartek: wspomn. św. Ireneusza, bpa i męczennika.
  • piątek: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła: Msze św. o 6.30 w kaplicy na cmentarzu – odpust; 9.00; 11.00; 18.00. Składka do dyspozycji Ojca Świętego – świętopietrze. Dzień Papieski Ojca Świętego Franciszka. W tym dniu posługujący się różańcem, medalikiem, książeczką itp. poświęconymi przez papieża lub biskupa, mogą zyskać odpust zupełny, po odmówieniu: Wierzę w Boga Ojca…, w intencjach Ojca Świętego dowolną modlitwę. Posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez kapłana mogą w pozostałe dni roku zyskać odpust cząstkowy. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w dolnym kościele.
  • sobota: wspomn. świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego. O 17.00 Msza św. o uzdrowienia, której będzie przewodniczył ks. Artur Ważny – Dyrektor Wydziału Nowej Ewangelizacji z Tarnowa
  • I niedziela lipca: Zmiana tajemnic różańca. Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzi róża pani Janiny Podobińskiej. Rozpoczyna się Odpust w Tuchowie. Dokładny program na tablicy ogłoszeń.

4. W lipcu i sierpniu Msze św po południu będą odprawiane tylko we wtorki, środy i soboty.

5. Od 20.07 – 22.07.2018 nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do: Częstochowy, Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Warszawy (grób bł. Jerzego Popiełuszki). Koszt przejazdu 150 zł. + noclegi. Zapisy i wpłaty w kancelarii, lub zakrystii.

6. Zapisy na Spotkanie Młodych w Dębowcu, które odbędzie się od: 9-13.07.2018, do 29.06.

7. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz zakupu i czytania prasy katolickiej zwłaszcza: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się i gazet dla dzieci.

Starsze >>