21.05.2017 VI Niedziela Wielkanocna

1. Modlimy się o urodzaje, aby nie zabrakło pożywienia i o zachowanie od klęsk żywiołowych. Odpust w Śnietnicy.
Dzisiaj o 10.30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci, które rok temu przyjęły Jezusa do swego serca.

2. Dziękujemy:
– za ofiary, jako pomoc w przygotowaniu do uroczystości prymicyjnych diakonów: Mateusza i Łukasza.
– za ofiary na inwestycje w parafii.
– 2 rodzinom, za ofiarę na inwestycje parafialne.
– Helenie i Halinie Korzeń, za bezinteresowne sadzenie kwiatów przy kościele.
– Albertowi Korzeniowi, za koszenie trawy i prace porządkowe na cmentarzu.
– Rodzinom za sprzątanie, dekorację kościoła i ofiarę 200 zł.
– Wszystkim, za pomoc, modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:
Dni modlitw o urodzaje, dawne Dni Krzyżowe, przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego: poniedziałek, wtorek i środa. O 18.00 Msza święta i procesja.
– poniedziałek: wspomn. św. Rity z Cascii. Msza święta 18.00 i procesja do kaplicy św. Floriana, obok Strażnicy OSP.
– wtorek: Msza święta 18.00 i procesja do kapliczki na Księże.
– środa: W naszej parafii Odpust ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Msze święte: 7.00; 9.00; 11.00 uroczysta suma z procesją eucharystyczną; 18.00 Msza święta i procesja do kapliczki Matki Bożej Saletyńskiej, obok cmentarza.
Kazania będzie głosił ks. Stefan Tabor, proboszcz z Szymbarku. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, młodzież i kobiety do niesienia feretronów, młodzieńców do niesienia chorągwi, panów do baldachimu.
– czwartek: wspomn. św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora Kościoła.
– piątek: wspomn. św. Filipa Neri, kapłana. Rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego, przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
– sobota: wspomn. św. Augustyna z Canterbury, bpa. W katedrze tarnowskiej 9.00 Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż udzieli święceń kapłańskich 24 diakonom, wśród nich dwom naszym rodakom: Mateuszowi Kawie i Łukaszowi Matuszykowi, których o 17.00 uroczyście przywitamy na granicy parafii /na Ropskiej Górze/, a potem przed kościołem, następnie wprowadzimy księży neoprezbiterów do świątyni, gdzie odprawią nabożeństwo majowe. Nie będzie potem Mszy świętej.
– niedziela: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte: 7.00; 9.00; 10.30 w kościele św. Michała Archanioła przygotowanie księży neoprezbiterów Mateusza Kawy i Łukasza Matuszyka, których w uroczystej procesji wprowadzimy do kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, gdzie o 11.00 odprawią Mszę świętą prymicyjną.Nie będzie potem Mszy świętej o 12.00. Po południu 15.00 nabożeństwo majowe i Msza święta. Prosimy, aby koronkę do Miłosierdzia Bożego, prowadziła róża Jana Koszyka.

4. W setną rocznicę objawień fatimskich odbędzie się koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej, której dokona Ks. Kard. Stanisław Dziwisz 4.06.2017 o11.00, na placu koronacyjnym przy Alei Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

5. Zwyczajem lat poprzednich, zbierane są ofiary dla pana Grabarza, w ten sposób dziękujemy mu za pracę, za koszenie trawy i porządki na cmentarzu. Prosimy o to wszystkie rodziny. Bóg zapłać.

6. Zmarła + Anna Korzeń. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Starsze >>