XXXIII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Módlmy się za tych, którzy zginęli, za ich bliskich przeżywających żałobę i za wszystkich poszkodowanych.

2. Dziękujemy:

• za 8146 zł. na składkę inwestycyjną.
  • 4 rodzinom za ofiary – 900 zł.
  • Halinie i Helenie Korzeń, za bezinteresowne sadzenie kwiatów i prace porządkowe przy kościele.
  • rodzinom, za sprzątanie, dekorację kościoła i ofiarę 160 zł.
  • Wszystkim, za modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

• poniedziałek: wspomn. św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
  • wtorek: Wspomn. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
    Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej.
  • środa: wspomn. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej.
    Modlimy się za pana Organistę Jakuba Cetnarowskiego i chórzystów. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • czwartek: wspomn. św. Klemensa I, papieża i męczennika.
  • piątek: wspomn. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.
  • sobota: wspomn. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
    O 16.00 Msza święta o uzdrowienia, której będzie przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko.
  • niedziela: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będziemy przeżywać uroczyste zakończenie roku liturgicznego i odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi Wszechświata. Z tej racji będzie możliwość zyskania odpustu zupełnego.
    Na Mszy świętej o 10.30 przyjęcie 6 nowych ministrantów.
    Prosimy, aby koronkę do Miłosierdzia Bożego, prowadziła róża Marii Białoń.

4. W naszej parafii trwa kurs przedmałżeński w soboty o 16.30, w niedziele po Mszy św. o 15.00.

5. Zespół Placówek Oświatowych w Ropie informuje, że przyznane stypendia za II półrocze 2017 będą wydawane od: 20 – 21.11.2017, w godzinach: 7.30 – 15.00.

6. Parafia w Brunarach zaprasza na koncert pt. Zaduszki na szlaku architektury drewnianej w wykonaniu Agi Zaryan. Niedziela 26.11.2017 godz. 17.00.

7. Spotkanie Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej dzisiaj po sumie na plebanii.

Starsze >>