OTWARCIE ,,UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU,,

W naszej parafii powstał przez wielu długo oczekiwany „Uniwersytet Trzeciego Wieku”. Pierwsze oficjalne spotkanie miało miejsce 28 czerwca w „Sali Teatralnej” znajdującej się pod kościołem. Uczestników oraz przybyłych gości serdecznie i ze wzruszeniem powitała pani prezes Maria Zagrajczuk.

Następnie głos zabrali Pan Wójt, Ksiądz Dziekan, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Gorlicach i członkini zarządu „Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku”. Wszyscy pogratulowali seniorom, życząc im wielu sukcesów w nauce oraz satysfakcji z życia i czerpania z jego piękna. Po przemowach rozpoczął się wykład nt. „Parabanków”. Na zakończenie spotkania każdy mógł wzmocnić się dobrą kawą i skosztować słodkich przekąsek.

Zobacz zdjęcia

„Uniwersytecie Trzeciego Wieku” powstał z myślą o ludziach starszych, w wieku emerytalnym. Studenci-seniorzy będą uczestniczyć m.in. w lektoratach z języków obcych, w zajęciach komputerowych i z tematyki turystyki krajoznawczej oraz w zajęciach gimnastycznych. Będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, realizować pasje i spełniać marzenia.