PIELGRZYMI WYRUSZYLI DO CZĘSTOCHOWY

17 sierpnia o godzinie 6.30 Mszą św. sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie przez bp. Andrzeja Jeża rozpoczęto XXXI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Ksiądz Biskup w homilii nawiązywał do hasła pielgrzymki „Być solą ziemi”. Prosił pątników, aby byli solą ziemi, bo świat potrzebuje autentycznych świadków Chrystusa.

O tym, że mają być solą ziemi będzie pielgrzymom przypominać sól, którą każdy dostanie. Dyrekcja pielgrzymki przygotowała bowiem prawie tonę soli. Pochodzi ona z bocheńskiej kopalni.

W ciągu 9 dni pielgrzymi – a wśród nich nasi parafianie – przejdą prawie 240 km, by 25 sierpnia, czyli w przededniu Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej oddać Jej pokłon przed Cudownym Wizerunkiem. W Grupie 14 św. Świerada „Dolina Ropy” wędruje wikariusz ks. Paweł, idą też klerycy Łukasz Matuszyk i Mateusz Kawa.

W imieniu pielgrzymów wszystkim parafianom przekazujemy gorące pozdrowienia, zwłaszcza tym, którzy wspierają ich swoimi modlitwami.