POŻEGNANIE ORGANISTY

no images were found

19 stycznia na Mszy św. o godz. 12.00 nasza wspólnota parafialna pożegnała długoletniego organistę p. Jerzego Nowickiego. Na zakończenie Ksiądz Proboszcz w krótkim przemówieniu opisał jego pracę jako organisty. Podkreślił sumienność, staranność, uczciwość i wielkie oddanie dla parafii. Następnie delegacje złożyły życzenia i kwiaty. Należy podkreślić, że w czasie Eucharystii naszą modlitwę ubogacał śpiew chór „Camerton” pod batutą pana Jerzego.

Organista, to nie tylko ktoś, kto śpiewa i gra w kościele. W pewnym sensie reprezentuje parafię. Pan Jerzy był zawsze życzliwy i radosny, a przede wszystkim rozmodlony. Swoje życie kształtował według Przykazań Bożych. Jego śpiew i gra na organach, rozbrzmiewające w naszej świątyni trafiały do serc wiernych i pomagały w modlitwie. Żadna uroczystość w parafii nie mogła się odbyć bez niego. Przez ponad 23 lata gorliwie nam służył. Założył również i prowadził chór parafialny.

DZIĘKUJEMY panu Jerzemu – za wszystkie lata posługi w naszej parafii. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Wspomożycielki, a także zdrowia i długich lat życia.

Z całego serca Szczęść Boże!