Rozpoczęliśmy ROK WIARY

no images were found

11 października odbyły się uroczystości otwarcia Roku Wiary z procesyjnym wniesieniem przez kapłanów dokumentów Soboru Watykańskiego II i Katechizmu Kościoła Katolickiego. Rok Wiary nawiązuje bowiem do 50. rocznicy obrad soborowych i 20-lecia wydania KKK. Ogłoszony przez papieża Benedykt XVI Rok Wiary potrwa do 24 listopada 2013 r.

W czasie uroczystości drugoklasiści (63 dzieci) ze szkoły podstawowej otrzymali różańce.

Przypominamy, że Rok Wiary łączy się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Będzie go można uzyskać m.in. za nawiedzenie miejsca własnego chrztu i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Inną okazją jest udział w wykładach o dokumentach Soboru Watykańskiego II czy Katechizmie Kościoła Katolickiego.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ ZDJĘĆ