OBCHODY 94. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada br. odbyły się parafialno-gminne obchody upamiętniające 94. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym o godz. 12.00 Mszą św. w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył proboszcz ks. Stanisław Porębski, natomiast patriotyczną homilię wygłosił ks. ppłk Andrzej Gut, który przybył z Nowego Sącza wraz z Asystą Liturgiczną Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

O godz. 13.00 wszyscy wzięli udział w okolicznościowej akademii  przygotowanej przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Dopisali mieszkańcy Ropy, jak również władze Gminy i Powiatu z wójtem Janem Morańdą i posłanką Barbarą Bartuś na czele, licznie zebrały się dzieci i młodzież. Z Gorlic przyjechała Grupa Rekonstrukcji Historycznej Gorlice 1915.

W czasie obchodów Święta Niepodległości można było podziwiać wspaniałą patriotyczną dekorację, którą przygotował dyrektor SP nr 1 Bolesława Pyznar.

Na koniec ceremonii przedstawiciele władz złożyli wieńce przy Pomniku Grunwaldzkim. Po czym wszyscy goście zostali zaproszeni na plebanię, aby posilić się smacznym obiadem.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ ZDJĘĆ