UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

no images were found

1 listopada obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Wraz z Kościołem radujemy się z faktu, iż wielu zmarłych dostąpiło chwały zbawienia i przebywa u Boga w niebie.

Znamy doskonale nazwiska wielu spośród nich, bo obchodzimy ich wspomnienia i święta w ciągu roku, ale jest też ogromna rzesza świętych bezimiennych, których Kościół czci i daję nam jako wzór do naśladowania. Uroczystość ta przypomina więc, że każdy z nas dzięki życiu prostemu, pobożnemu i dobremu może dostąpić zaszczytu bycia świętym.

Po uroczystej Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem księdza proboszcza o godz. 14.00, wyruszyliśmy w procesji na cmentarz przeplatanej pięcioma stacjami, w czasie których modliliśmy się za zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu.

Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Zobacz zdjęcia – Msza św.

Zobacz zdjęcia – procesja na cmentarz