ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

W czwartek 6 czerwca Mszą św. o godz. 18.00 zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Po nabożeństwie czerwcowym i procesji wokół kościoła wszyscy kapłani udzielili błogosławieństwa najmłodszym parafianom. Jak co roku dzieci otrzymały w prezencie „słodki upominek”.

Zobacz zdjęcia

Uroczystość Bożego Ciała jest wydarzeniem, które ma nam przypomnieć jak wielkim darem dla każdego z nas jest Eucharystia. Dlatego właśnie przez 8 dni po rannej i wieczornej Mszy św. odbywały się procesje wokół kościoła.

Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie oktawy czynnie włączali się w jej przebieg – lektorom i ministrantom, bractwu światła, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom dzwoniącym, dzieciom pierwszokomunijnym, panom noszącym baldachim oraz tym, którzy nosili chorągwie i feretrony, przedstawicielom wspólnot, sprzątającym kościół i obejście, a także wszystkim parafianom. Bóg zapłać.