ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

no images were found

19-20 listopada (wtorek, środa) na „Równiach” za Orlikiem odbędzie się akcja zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. 19 listopada od godz. 9.00 do wieczora i 20 listopada od rana do godz. 10.00. Prowadzi ją Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie”

(komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, żelazka, lodówki, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory, itp.)

Przy okazji zbiórki można nie tylko pozbyć się elektrośmieci, ale także wyrazić swoją solidarność z ubogimi i prześladowanymi za wiarę chrześcijanami, którym niesie pomoc Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Organizacja ta odzyskuje z zebranych sprzętów, co się da, następnie sprzedaje, a zarobione pieniądze przekazuje na pomoc misjom katolickim. Reszta sprzętu jest utylizowana celem odzyskania surowców w procesach recyklingu.

Międzynarodowa organizacja katolicka „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” powstała w 1947 r. Jej założyciel, holenderski norbertanin o. Werenfried van Straaten celem swego życia określił pomaganie cierpiącemu, ubogiemu, prześladowanemu Kościołowi Jezusa Chrystusa. Swoimi odważnymi projektami działał tam, gdzie, jak mawiał: „Bóg płacze krwistymi łzami w prześladowanych siostrach i braciach”.