ZMIANY KSIĘŻY W NASZYM DEKANACIE

no images were found

Jak co roku w sierpniu Ksiądz Biskup dokonuje zmian personalnych w parafiach na terenie całej diecezji. Objęły one również dekanat Ropa.

W naszej parafii od 1 września będzie pomagał w duszpasterstwie ks. Zygmunt pochodzący z Piwnicznej.

Nowego proboszcza zyskała parafia Banica. Miejsce ks. Jerzego Gawle, który został zamianowany gospodarzem w Porębie Radlnej, zajął ks. Tadeusz Świderski, dotychczasowy duszpasterz w Wysowej, a jego obowiązki przejął ks. Paweł Turek, który do tej pory pracował w Pogórskiej Woli.

Ks. Krzysztofa Mirka z Szymbarku mianowano wikariuszem w Marcinkowicach. W jego miejsce przyszedł z Gołkowic ks. Krzysztof Migacz. Ponadto ks. Stanisław Trela posługujący przez sześć lat jako wikariusz w Uściu Gorlickim został skierowany do Zakliczyna, za niego przyszedł ks. Marcin Radzik z Okulic.

Wszystkim kapłanom, zwłaszcza ks. Zygmuntowi życzymy wielu Łask Bożych i radości z pełnionej posługi.