08.05.2016 Pierwsza Komunia Święta

no images were found

8 maja w niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Pierwszą Komunię Świętą dzieci z klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nr 2 w Ropie. Do tej uroczystości przez ostatni rok przygotowywało się 64 dzieci. Do przyjęcia tego sakramentu przygotowywali: Ks. Proboszcz Stanisław Porębski oraz Ks. Łukasz Dutka. Dzieci poprzez katechezę oraz spotkania wraz z rodzicami zgłębiali nie tylko wiedzę na temat Eucharystii, ale także uświadamiali sobie, że I Komunia Święta to okazja do tego, by wspomnieć i ponownie przeżyć chrzest święty, czyli sakrament inicjacji chrześcijańskiej.

Komunia święta jest pokarmem bogatszego człowieczeństwa. Jest umocnieniem na drodze dorastania do świętości. Nie jest w stanie postępować w sposób godny człowieka ktoś, kto karmi się tym, co uwłacza jego godności i świętości. Komunia święta jest bezcennym pokarmem dla tych ludzi, którzy mają ewangeliczną mentalność zwycięzcy, czyli zgodnie z pragnieniem Jezusa, chcą czynić jedynie to, co dobre. Uczniów Jezusa interesuje wyłącznie optymalny sposób życia, czyli świętość, gdyż świętość to najpiękniejsza normalność dla człowieka stworzonego z miłości na obraz i podobieństwo Boga. Ewangeliczna świętość to nie ucieczka od życia czy cierpiętnictwo lecz naśladowanie Chrystusa, który jest dla każdego z nas pokarmem na życie wieczne.

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Los każdego z nas w dużej mierze zależy od tego, czym się karmimy na co dzień. Ważna jest zdrowa żywność dla naszego ciała, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce. 

 

Zobacz galerię