08.10.2016 Jubileusz małżeństw

„Złote Gody” – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół , to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Pary małżeńskie gminy Ropa świętowały w sobotę 8 października Złote Gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu małżonkom towarzyszyli znamienici goście na czele z Wójtem Gminy Ropa – panem Janem Morańdą.

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele Św. Michała Archanioła odprawioną przez dziekana – Ks. Stanisława Porębskiego, który w kazaniu podkreślił, że obecność zacnych Jubilatów na tej uroczystości dowodzi, że dochowali, wbrew wszelkim przeciwnościom, przysięgi małżeńskiej. Mówił, że ich miłość jest dawaniem, nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku. Po kazaniu małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia.

Druga część uroczystości odbyła się progach Urzędu Gminy Ropa, gdzie małżonkowie wspólnie razem mogli świętować swój Jubileusz.

Zobacz galerię