śp. o. Krzysztof Smoła OFM

W poniedziałek rano 20. maja 2019 r., w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, odszedł do Pana śp. o. Krzysztof Smoła OFM. Przeżył 44 lata, jako kapłan 18 lat, w Zakonie 25 lat.

Śp. o. Krzysztof Andrzej Smoła OFM, syn Zdzisława i Franciszki z d. Trojanowicz, urodził się 21. lipca 1975 r. w Szymbarku. Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 14. sierpnia 1994 r. w Zakliczynie. Pierwszą profesję zakonną złożył 15. sierpnia 1995 r. w Zakliczynie, profesję uroczystą 4. października 1999 r. w Krakowie. W latach 1995-2001 studiował filozofię i teologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie – Bronowicach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk abpa Wiktora Skworca w dniu 19. maja 2001 r. w Krakowie. Pełnił posługę duszpasterską jako wikariusz domu i parafii, ekonom domu oraz gwardian w klasztorach we Włoszech: w San Remo, La Spezia i Pietra Ligure. Od grudnia 2012 r. należał do Wspólnoty w San Remo, której był gwardianem.

W sobotę 25. maja w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Ropie o godz. 9.00 odbędzie się wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła, o godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa, po Mszy św. złożenie ciała Zmarłego na cmentarzu parafialnym.

Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach śp. o. Krzysztofa Smołę.

Źródło:
Liturgiczna Służba Ołtarza parafii pw. św. Anny w Bieczu