24.09.2016 Diecezjalne dziękczynienie za Światowe Dni Młodych w Krakowie

Młodzi z całej diecezji, w tym także z naszego dekanatu i parafii, uczestniczyli w diecezjalnym dziękczynieniu za Światowe Dni Młodych w Krakowie. Z tarnowskimi diecezjanami modlili się też pielgrzymi z diecezji łódzkiej, którzy przyjechali razem z bp. Markiem Marczakiem. Dziękczynienie to odbyło się w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

 

Diecezjalne dziękczynienie rozpoczęło się przy gruszy bł. Karoliny w Wał-Rudzie, gdzie została zawiązana wspólnota, a później wygłoszona przez ks. Artura Ważnego okolicznościowa katecheza na pamiątkę spotkań, które pod gruszą prowadziła kiedyś młoda dziewczyna z Wał-Rudy, późniejsza dziewica i męczennica.

Bezpośrednio po katechezie młodzi wyruszyli na szlak męczeństwa bł. Karoliny i uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Najważniejszym wydarzeniem dziękczynnego spotkania była Eucharystia przy sanktuarium w Zabawie. Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Podczas Mszy św. śpiewał chór złożony z uczestników diecezjalnych warsztatów muzycznych przy akompaniamencie młodzieżowej orkiestry.

Z młodymi spotkał się ambasador ŚDM – Arkadio, który wieczorem, po Eucharystii, dał koncert. Spotkanie zakończyło wspólne uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

To spotkanie wpisujemy w tak zwane „Synaje”, czyli w spotkania młodych z całej diecezji. Najbliższy Synaj odbędzie się pod koniec listopada.

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 minęły, można je dziś wspominać przeglądając zdjęcia, filmy. Ale czy o to chodziło podczas pamiętnych spotkań z papieżem Franciszkiem na Błoniach i w Brzegach? Z pewnością nie! Warto czynić wszystko, żeby tamto doświadczenie trwało, przekształcało nas w ludzi miłosierdzia, aktywnie zaangażowanych w życie Kościoła. Młodzież z naszej parafii chce włączać się w dzieło miłosierdzia, chce dzielić się wiarą i przekazywać innym orędzie o Bożym miłosierdziu oraz chce aktywnie uczestniczyć w życiu parafialnym, dlatego następnym wydarzeniem w naszej wspólnocie będzie parafialne dziękczynienie za Światowe Dni Młodych, które odbędzie się już niebawem…

Zobacz galerię