Adwentowe czuwanie młodzieży

no images were found

Czas adwentu powinien nas natchnąć najgorętszym pragnieniem przygotowania naszych serc na przyjście Chrystusa. Z tej racji w naszej Parafii odbyło się adwentowe czuwanie młodzieży. Młodzi zgromadzili się w Kościele p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o godzinie 18.00, aby wspólnie razem przygotować się na spotkanie Nowonarodzonego Jezusa.

Czuwanie rozpoczęło się w ciemności, symbolizującej oczekiwanie na przyjście Zbawiciela – Światłości Prawdziwej. Na początku wyruszyła procesja, w której młodzi nieśli świece – symbol Chrystusa oraz flagę Światowych Dni młodych. Uroczyście został wniesiony także Ewangeliarz, ponieważ spotkanie zaczęło się od nabożeństwa Słowa Bożego. Bogatą w adwentowe refleksje konferencję wygłosił Ksiądz Dziekan Stanisław Porębski. Podkreślał w niej, że miłość nie jest ślepą namiętnością, że młodzi ludzie muszą nieustannie podejmować walkę z pokusami, z tym, co im oferuje świat, że w tej walce muszą sięgać po broń, jaką jest Sakrament Pokuty, czyli Sakrament Miłosierdzia.  Przy okazji wszyscy po raz kolejny mogli odśpiewać Hymn ŚDM. Po tym nabożeństwie młodzi mogli przyjąć Pana Jezusa w Komunii świętej, a po niej adorowali Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozważania prowadzone były przez młodzież z KSM-u. Oprawę muzyczną zapewniła młodzież z Grybowa. Podczas Adoracji młodzi wspólnie razem mogli modlić się i zawierzać swoje młodzieńcze troski, radości i oczekiwania wiernemu Przyjacielowi – Chrystusowi. Uroczyste Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło czas adwentowego czuwania.      

Zobacz galerię