Bezpośrednie przygotowanie do ŚDM czyli Tydzień Misyjny w naszej parafii i dekanacie

Tydzień Misyjny (20 – 25.07.2016) w naszej parafii, który już zakończyliśmy to czas, w którym chcieliśmy przede wszystkim podzielić się świadectwem naszej wiary, kultury, gościnności, czas, w którym  goszcząc wszystkich pielgrzymów, mogliśmy doświadczyć bogactwa, radości i entuzjazmu młodego Kościoła…

Razem z Komitetem Światowych Dni Młodych przygotowaliśmy program, który miał ukazać prawdziwy obraz naszego Kościoła: naszych wspólnot, parafii. Zależało nam na tym, aby pielgrzymi, którzy do nas przyjadą, wykorzystali tę niepowtarzalną okazję i poznali nasze małe ojczyzny żyjąc z nami, modląc się oraz bawiąc – co jest nieosiągalne z perspektywy, przewodników turystycznych, czy biur podróży. Chcieliśmy zaprezentować to gdzie, jak i czym na co dzień żyjemy – jak myślimy, jak każdego dnia walczymy o to, by być blisko Chrystusa. Chcieliśmy ukazać gościom bogactwo naszego dekanatu, skarby, które posiadamy: kulturę, architekturę, sztukę, a przede wszystkim młody, żywy Kościół – czyli nas samych… 

Dobremu Bogu dziękujemy za ten niezwykły czas, za wspaniałą pogodę, za ludzi dobrej woli, paniom i panom za przygotowanie poczęstunku, służbom porządkowym: straży i policji,  rodzinom, które gościły młodych gości, animatorkom: Dominice i Sylwii, którym tak wiele zawdzięczamy, wolontariuszom z naszej parafii, Pani Eli – naszej tłumaczce. Wszystkie podziękowania składamy na ręce Księdza Dziekana Stanisława Porębskiego, który powitał Pielgrzymów i gościł w naszej parafii wszystkich przybyłych gości, a także na ręce Pana wójta Gminy Ropa – Jana Morańdy.  

Zobacz galerię:

Tydzień Misyjny – dzień pierwszy – powitanie Pielgrzymó

Tydzień Misyjny – dzień drugi

Tydzień Misyjny – dzień trzeci

Tydzień Misyjny – dzień czwarty 

Tydzień Misyjny – dzień piąty

Tydzień Misyjny – dzień szósty – pożegnanie pielgrzymów