I Komunia Święta

W niedzielę 14 maja 2017 roku przeżywaliśmy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej klasy III a Szkoły Podstawowej. Do Komunii Świętej przystąpiło po raz pierwszy osiemnaścioro dzieci, które już w pełni uczestniczyły we Mszy świętej.

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. 

Komunia święta jest też potwierdzeniem niezwykłej godności człowieka. Przypomina nam o tym, że każdy z nas jest ukochanym dzieckiem Boga. Komunia święta jest pokarmem bogatszego człowieczeństwa. Jest umocnieniem na drodze dorastania do świętości.

Kochani! To wasza I Komunia Święta, każdy z nas dobrze ten moment pamięta, bo jest to chwila wielka i uroczysta, pełna radości, przepiękna i czysta. We wspomnieniach waszych pozostanie, ten dzień, gdy włożyliście odświętne ubranie, w kościele widziała rodzina droga, jak do serca przyjęliście Ciało Waszego Boga. Obfitych łask Bożych na całe życie z okazji Pierwszej Komunii Świętej, życzy cała wspólnota parafialna.

Zobacz galerię zdjęć