Intencje mszalne (23-29.10.23)

Msze św. odprawiane poza parafią

zapowiadane są rano i wieczorem,

w niedzielę i święta na każdej Mszy św.


ks. Piotr Smoła

23. października – + Zbigniew Obrzut od siostrzeńca Rafała z rodz.

24. października – + Zbigniew Obrzut od siostrzenicy Wioletty z rodz.

25. października – + Józef Witek od wnuczki Agaty z rodz.

26. października – + Józef Witek od wnuczki Agaty z rodz.

27. października – + Józef Witek od wnuczki Agaty z rodz.

28. października – + Józef Witek od swatów Sztuczków

 

ks. Czesław Kaput

23. października – + Franciszka Drąg od Barbary i Lesława Gruca z rodz.

24. października – + Franciszka Drąg od Marleny i Janusza Łukaszyk z rodz.

25. października – + Franciszka Drąg od Zofii i Jana Łukaszyk

26. października – + Franciszka Drąg od Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Ropie

27. października – + Franciszka Drąg od sąsiada Czesława Drąga z rodz.

28. października – + Franciszka Drąg od Krystyny Drąg z rodz.

 

ks. Dariusz Buksik

23. października – + Helena Kusiak od Elżbiety Haluch

24. października – + Helena Kusiak od wnuków Jakuba i Pawła

25. października – + Helena Kusiak od wnuków Damiana, Jarosława i Emilii

26. października – + Jan Koszyk od siostry Barbary z mężem

27. października – + Jan Koszyk od Ireny i Tadeusza

28. października – + Jan Koszyk od chrześniaka Krzysztofa

 

ks. Krzysztof Niegowski

23. października – + Wiesław Tulej od brata Romana z żoną

24. października – + Franciszek Smoła od Franciszki i Michała Masztafiak

25. października – + Franciszek Smoła od Franciszki i Michała Masztafiak

26. października – + Grażyna Rówińska od Kazimierza Rówińskiego

27. października – + Edward Kusiak od Julii Deć z rodz.

28. października – + Edward Kusiak od bratanków Pawła i Marka

 

ks. Damian Tomczyk

23. października – + Adam Korzeń od sąsiadów Gorzkowskich

24. października – + Adam Korzeń od sąsiadów Proroków

25. października – + Adam Korzeń od sąsiadów Kordeczka

26. października – + Adam Korzeń od sąsiada Andrzeja Rewaka z rodz.

27. października – + Adam Korzeń od sąsiada Kazimierza Rewaka z rodz.

28. października – + Józef Oleksy od Stanisława Kłapacza z rodz.

 

ks. Grzegorz Olszak

23. października – + Maria Koszyk od rodz. Koszyków

24. października – + Maria Koszyk od rodz. Gucwów

25. października – + Maria Koszyk od Barbary Górskiej z rodz.

26. października – + Maria Koszyk od Doroty i Wacława Matuszyk

27. października – + Maria Koszyk od Danuty i Romana Gruca

28. października – + Maria Koszyk od Krystyny Sitar z rodz.

 

 

Msze św. gregoriańskie odprawiane poza parafią:

 

PONIEDZIAŁEK – 23.10.2023

+ Helena(f) Kusiak od Elwiry Radeckiej z rodz.

+ Julia(f) Kawa od wnuka: Rafała

+ Ludwik Gucwa od Jana Kusiaka z rodz.

+ Władysław Siwiak od Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Ropie

+ Stanisława(f) Rąpała od Oddziału Psychiatrii

+ Zofia(f) Zagórska od Ewy i Tomasza Kriwak

+ Andrzej Kawa od Danuty i Lesława Smoła

+ Teresa Karpl(f) od kolegów z pracy syna Grzegorza

+ Helena(f) Korzeń od sąsiadów: Laskosiów

 

WTOREK – 24.10.2023

+ Helena(f) Kusiak od Bernadety i Krzysztofa

+ Julia(f) Kawa od prawnuka: Tomasza

+ Ludwik Gucwa od Anny i Adama Pierzchała

+ Władysław Siwiak od uczniów kl. IIIc LO w Grybowie

+ Stanisława(f) Rąpała od rodz. Janików z Gorlic

+ Zofia(f) Zagórska od Małgorzaty i Jarosława Słowik

+ Andrzej Kawa od Grzegorza Smoły z rodz.

+ Teresa Karpl(f) od sąsiadów Górowskich

+ Helena(f) Korzeń od wnuczki: Marzeny z rodz.

 

ŚRODA – 25.10.2023

+ Helena(f) Kusiak od Michała z rodz.

+ Julia(f) Kawa od Barbary i Krzysztofa Pancerz z rodz.

+ Ludwik Gucwa od Doroty Kościsz

+ Władysław Siwiak od Marty Skraba z rodz. z Kąclowej

+ Stanisława(f) Rąpała od Bożeny i Roberta Proszak

+ Zofia(f) Zagórska od Stanisława Siuty z rodz.

+ Andrzej Kawa od Kamila Smoły z rodz.

+ Teresa Karpl(f) od Jerzego i Teresy Kwiecień

+ Helena(f) Korzeń od Teresy i Jana Kociołek z Koniuszowej

 

CZWARTEK – 26.10.2023

+ Helena(f) Kusiak od Iwony Lenek z dziećmi

+ Julia(f) Kawa od siostry: Władysławy

+ Ludwik Gucwa od Bogusławy Dubielczyk z rodz.

+ Władysław Siwiak od Alicji Kmak z rodz. z Kąclowej

+ Stanisława(f) Rąpała od bratowej: Zofii z rodz.

+ Zofia(f) Zagórska od Elżbiety i Zdzisława Zagórskich

+ Andrzej Kawa od Agnieszki Urban z rodz.

+ Teresa Karpl(f) od sąsiadki Marii Smoły

+ Helena(f) Korzeń od wnuczki: Moniki z rodz.

 

PIĄTEK – 27.10.2023

+ Helena(f) Kusiak od sąsiadów: Anny i Adama Matuszyk

+ Julia(f) Kawa od chrześnicy: Ireny Klimkowicz z rodz.

+ Ludwik Gucwa od Barbary i Czesława Korzeń z Dębicy

+ Władysław Siwiak od Elżbiety Gucwa z rodz.

+ Stanisława(f) Rąpała od Katarzyny

+ Zofia(f) Zagórska od Józefa Zagórskiego

+ Andrzej Kawa od Zofii Siwiak

+ Teresa Karpl(f) od Ryszarda Karandyszewskiego

+ Helena(f) Korzeń od wnuka: Mateusza z Zosią

 

SOBOTA – 28.10.2023

+ Helena(f) Kusiak od Anety i Jakuba Bożek

+ Julia(f) Kawa od Heleny i Jana Rówińskich

+ Ludwik Gucwa od Natalii i Sławomira Jewuła

+ Władysław Siwiak od bratowej: Józefy

+ Stanisława(f) Rąpała od opiekunek GOPS – Gorlice

+ Zofia(f) Zagórska od rodzin: Pękalów i Korzeniów

+ Andrzej Kawa od kuzyna: Piotra i Beaty Ziółkowskich z rodz.

+ Teresa Karpl(f) od sąsiadów Górskich

+ Helena(f) Korzeń od Jana Radzika z Siołkowej

 

NIEDZIELA – 29.10.2023

+ Helena(f) Kusiak od Anny Podobińskiej z rodz.

+ Julia(f) Kawa od Celiny i Kazimierza Trojanowicz z rodz.

+ Ludwik Gucwa od Małgorzaty Jewuła z córką: Anną

+ Władysław Siwiak od Alicji i Adama Trojanowicz

+ Stanisława(f) Rąpała od uczestników pogrzebu

+ Zofia(f) Zagórska od rodz. Zagórskich z Zagórzan

+ Andrzej Kawa od kuzyna: Pawła i Edyty Ziółkowskich z rodz.

+ Teresa Karpl(f) od wnuczki Justyny z mężem

+ Helena(f) Korzeń od kolegów swata z pracy

 


 

Msze św. odprawiane w parafii:

 

PONIEDZIAŁEK – 23.10.2023

6.30

1. + Maria(f) Smoła w 7 dz. po śm. od syna z żoną

17.00

1. + Zofia(f) Górska oraz + mąż Andrzej

2. + Zofia(f) i Andrzej Górscy

 

WTOREK – 24.10.2023

6.30

1. + Eugenia(f) Jamro od syna Zbigniewa z żoną

17.00

1. + Andrzej Gucwa od Ewy i Tadeusza Lisowicz z rodz.

2. Dz-bł dla Jana z pr. o powrót do zdrowia oraz dla całej rodziny o Boża opiekę

 

ŚRODA – 25.10.2023

6.30

1. + Wanda(f) i Władysław Kusiak oraz + Jan Ptak

2. Dz-bł dla Ireny(f) i Andrzeja Nowak w 48 r. ślubu od dzieci

17.00

1. Intencje nowennowe – za żywych

  1. Dz.-bł. dla wszystkich, którzy swoimi ofiarami wspierają remont kościoła św. Michała.
  2. O łaskę uzdrowienia dla Agnieszki(f) Faron od koleżanki Kingi
  3. Dz-bł dla Barbary(f) i Emila z ok. 25 r. ślubu oraz dla całej rodz.
  4. Podziękowanie za ocalenie z wypadku córki z prośbą o dalszą Bożą pomoc i uzdrowienie z pewnej choroby
  5. Dz-bł dla Klaudii(f) o dobre wybory w życiu osobistym
  6. Podziękowanie za udany zabieg córki z prośbą o dalsze błog. Boże dla niej i rodziny
  7. Dz-bł dla Katarzyny(f) z ok. urodzin
  8. Dz-bł dla wnuków: Anny(f), Samulela, Oskara i prawnuka Olafa
  9. Dz-bł dla córki z ok. 15 r. ślubu i imienin oraz o zdrowie dla całej rodziny od mamy
  10. Dz-bł dla Karola z ok. 18 urodzin od rodziców
  11. Dz-bł dla Ani(f) z ok. 1 r. urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla rodziców
  12. Dz-bł dla Władysławy(f) Michalik
  13. Dz-bł dla Lucyny(f), Barbary(f) i Danuty(f) od rodziców
  14. O szczęśliwą operacje dla męża i podziękowanie za ocalenie z wypadku
  15. Dz-bł dla Wandy(f) Król
  16. O powrót do zdrowia dla Grzegorza od sąsiadów
  17. Dz-bł dla Julii(f) z ok. 22 r. urodzin od rodziców
  18. Dz-bł dla Tadeusza z ok. 55 r. urodzin oraz imienin od żony
  19. O nowe powołania do służby Bożej z naszej parafii

 

CZWARTEK – 26.10.2023

6.30

1. + Michał Prędki w r. śm. oraz ++ zmarli z rodz.

2. + Grażyna(f) Rówińska od syna Damiana

17.00

1. + Jan Deć w 30 r. śm. od rodziny

 

PIĄTEK – 27.10.2023

6.30
1. + Tadeusz Siuta z ok. imienin od dzieci

2. + Jan Nowak w 18 r. śm. od syna Andrzeja z rodz.

17.00

1. + Stanisława(f) i Franciszek Drąg od syna Czesława z rodz.

 

SOBOTA – 28.10.2023 – Święto Św. Szymona i Judy Tadeusza – Apostołów

6.30

1. + Tadeusz Górski z ok. imienin od Stanisława

2. + Tadeusz Deć z ok. imienin od żony

3. + Grażyna(f) Rówińska od syna Dominika

17.00

1. Dz-bł dla Krystyny(f) i Andrzeja Kawa w 45 r. ślubu od córek z rodzinami

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023

7.00

1. + Jan Broński w 11 r. śm.

9.00

1. + Władysław Kusiak w r. śm. od dzieci

2. + Andrzej Lisowicz w 7 r. śm. od córki Małgorzaty z dziećmi

10.30

1. + Władysław Leśniak w 13 r. śm. od córki Iwony z rodz.

2. + Władysław Koszyk w 26 r. śm. oraz + żona Józefa(f)

12.00

1. Dz-bł w intencji wszystkich parafian

15.00

1. + Jan Sitar w 3 r. śm. od żony z rodz.