Jubileusz Małżeństw

no images were found

Małżeństwo stworzone jest po to, aby ci co je zawierają uświęcili się w nim i przezeń. Po to małżonkowie mają specjalną łaskę, którą udziela sakrament ustanowiony przez Chrystusa Pana. Kto jest powołany do stanu małżeńskiego znajduje w nim — z łaską Bożą — wszystko, co jest potrzebne, aby być świętym, aby każdego dnia łączyć się mocniej z Panem Jezusem i aby prowadzić do Boga osoby, z którymi współżyje.

W minioną sobotę 11 października przeżywaliśmy Jubileusz Małżeństw, który rozpoczęliśmy od mszy świętej dziękczynnej za dar małżeństwa par należących do naszej gminy. Mszy świętej przewodniczył oraz wygłosił okolicznościowe kazanie Ks. Zygmunt Frączek. Po mszy świętej dostojni Jubilaci zostali zaproszeni do Budynku Urzędu Gminy, gdzie mogli wziąć udział w Akademii przygotowanej specjalnie dla nich przez Przedszkolaków. Pan Wójt Gminy wręczył uroczyście parom Listy Gratulacyjne od Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jubileusz małżeństw to okazja, aby podziękować Bogu za dar małżeństwa, za dar wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej, za tych, którzy zostali wierni swojemu wyborowi i swoim przyrzeczeniom składanym przy ołtarzu. Wszystkim parom gratulujemy tego wspaniałego Jubileuszu i życzymy Błogosławieństwa Bożego na dalsze lata wspólnego pożycia.   

 

Zobacz zdjęcia