Koło Przyjaciół Radia Maryja

Historia powstania

Koło Przyjaciół Radia Maryja w Ropie powstało w 1997 r., kiedy to założyciel i dyrektor „Radia Maryja” o. Tadeusz Rydzyk zorganizował ogólnopolską akcję zbiórki pieniędzy na wykup Stoczni Gdańskiej. Najbliższe miejsce zbiórki znajdowało się w Nowym Sączu. Na początku kwietnia przedstawiciele z naszej parafii udali się tam z p. Marianem Jantasem, aby przekazać zebrane ofiary. Opatrzność Boża sprawiła, że doszło wtedy do spotkania z założycielami Koła Radia Maryja w Nowym Sączu, którzy zostali zaproszeni do Ropy. Spotkanie z nimi odbyło się 20 kwietnia 1997 r. Przyjechali m.in. p. Alicja Kosowska, p. Jan Kosowski, p. Jan Marszałek. Wtedy został wcielony w życie pomysł założenia Koła Radia Maryja w naszej parafii, na co przystał ksiądz proboszcz Franciszek Wideł.

Do nowo działające grupy zapisało się 37 osób. Początkowo spotkania odbywały się w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.45. Kilka lat później zostały przełożone na trzecią niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i tak pozostało do chwili obecnej.