Międzydekanalne Spotkanie Młodzieży w naszej parafii | Parafiaropa.pl | Oficjalna strona Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Ropie

Międzydekanalne Spotkanie Młodzieży w naszej parafii

Zapraszamy wszystkich młodych oraz wszystkich parafian na dziękczynne nabożeństwo za Światowe Dni Młodych. Wpisuje się ono w rok duszpasterski, którego hasło brzmi: „Idźcie i głoście”. Swoim świadectwem będzie dzielił się Pan Jan Budziaszek – organizator największego w Europie Koncertu Chrześcijańskiego Jednego Serca Jednego Ducha, który co roku odbywa się w Rzeszowie i który gromadzi tysiące ludzi. Zapraszamy 9 czerwca na Eucharystię i wspólne uwielbienie Boga razem z Janem Budziaszkiem i zespołem Wzgórze Syjon. Nie może Cię zabraknąć. Przyjdź i oddaj Bogu chwałę. Serdecznie zapraszamy. 

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15). Te słowa samego Jezusa do swoich uczniów nie są łatwym poleceniem, bo trzeba iść i głosić Dobrą Nowinę do wszystkich ludzi. To także ważna lekcja chrześcijaństwa. Uczniem Jezusa jest ten, kto buduje wspólnotę. Ks. Bp Grzegorz Ryś napisał: „Najpiękniejsze jest to, że fascynująca Ewangelia, Ewangelia miłości, która mówi, ze można przemienić świat, łączyć ludzi i czynić z nich wspólnotę, jest zawierzona właśnie nam, przy całym naszym niedowiarstwie i uporze”. Wykorzystaj ten niezwykły czas spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Nie zmarnuj tej szansy, którą daje Ci sam Bóg.