ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ WSPOMOŻENIA WIERNYCH

no images were found

W sobotę, 23 maja br. w naszej Parafii przeżywaliśmy Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Odpust ten to szczególna okazja, by oddać cześć Matce Bożej, którą nazywamy naszą Wspomożycielką uznając Jej macierzyńską miłość, która dostrzega potrzeby dzieci i gotowa jest zawsze przyjść im z pomocą, szczególnie wtedy, gdy chodzi o ich zbawienie.  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych szczególnie obchodzą parafianie z Ropy, ponieważ nowy Kościół posiada to wezwanie. W tym dniu odprawiana jest Msza św. ze specjalnym kazaniem maryjnym. Później odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła kończąca się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W kościele parafialnym znajduje się również obraz Matki Bożej Wspomożenia. Pomaga on odczuwać ludziom nieustanną obecność Maryi i wzywać Jej miłościwej opieki w różnych okolicznościach życia. Wierni, modląc się na różańcu, wypraszają potrzebne łaski za Jej wstawiennictwem u Syna. Maryja osiągnęła już wieczne szczęście, bo „uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana”, teraz zaś towarzyszy wierzącym, aby pośród radości i trosk życia obecnego byli w świecie prawdziwymi świadkami Zmartwychwstałego.

Zobacz galerię