XXIV Niedziela Zwykła (13.09.2020)

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce.

2. Dziękujemy:

• za dzisiejsze ofiary na składkę inwestycyjną;
  • 2 rodzinom, za ofiarę 500 zł. na inwestycje;
  • rodzinom za sprzątanie kościoła i ofiarę: 190 zł.;
  • wszystkim, za pomoc, modlitwę i życzliwość – Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

• poniedziałek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; Msze św o godz. 6.30, o godz. 18.00 droga krzyżowa i Msza św.;
  • wtorek: wspomn. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; odpusty: w Limanowej, Czarnym Potoku i Dębowcu; po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej;
  • środa: wspomn. św. męcz.: Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa; o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • czwartek: wspomn. św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bpa; Dzień Golgoty Wschodu – Dzień Sybiraka;
  • piątek: Święto św. Stanisława Kostki, zak., drugorzędnego Patrona Polski i Patrona młodzieży polskiej; imieniny obchodzi ks. bp Stanisław Salaterski i ks. Proboszcz; Spotkanie KSM o godz. 19.00;
  • sobota: wspomn. św. Januarego, bpa i męcz.; spotkanie LSO o godz. 9.00, DSM o godz. 10.00.
  • niedziela: Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu; zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie; prosimy, aby Koronkę do Miłosierdzia Bożego poprowadziła róża p. Marii Białoń.

4. W imieniu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, prosimy o darowanie płodów rolnych. Dziękujemy tym, którzy to zrobili.

5. Sołtys wsi Ropa zawiadamia, że ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, III ratę podatku rolnego i od nieruchomości, należy wpłacać do 15.09.2020 wyłącznie przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy w Ropie, kiedy nie ma takiej możliwości to w kasie Urzędu Gminy.

6. Członkowie parafialnej Caritas sprzedają dzisiaj ciasto. Dochód przeznaczony na działalność Caritas.

7. Zakład Kominiarski zawiadamia, że w dniach: 14-18.09.2020 będą sprawdzane i czyszczone przewody kominowe. Opłata 20 zł. Zakład wykonuje kamerowanie, komina odbiory budynków i inne usługi.

8. W środę (16.09.2020) na parkingu przy kościele od 16.45 będzie ambulans diagnostyczny do badań profilaktycznych: gęstości kości – 35 zł., równowagi kwasowo-zasadowej – 5 zł.; będzie możliwość nabycia szybkiego testu na Sars-COV-2 – 99 zł. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

9. W dniu 18.09.2020 przed siedzibą Nadleśnictwa Łosie, leśnicy będą rozdawać bezpłatnie sadzonki (głównie jodły i buka) osobom prywatnym i instytucjom, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY.

10. Fundacja Życie i Rodzina zachęca do podpisania się po zakazem marszów LGBT ulicami Polskich miast. Karty do podpisania są przy wyjściu; potrzebny jest numer PESEL i adres zamieszkania.