II Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy Rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczy o. Leszek Szkudlarek, kamilianin. Zachęcamy do licznego udziału i duchowego wyciszenia się. Módlmy się o łaski Ducha Świętego dla nas wszystkich potrzebne.
Dzisiaj przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami; z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

2. Dziękujemy:

• za ofiary na cele inwestycyjne;
  • 2 rodzinom, za ofiary – 400 zł.;
  • p. Helenie i Halinie Korzeń, za pielęgnację kwiatów wokół kościoła;
  • za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: od róży Marii Rówińskiej 100 zł.;
  • rodzinom, za sprzątanie kościoła i ofiarę 160 zł.;
  • wszystkim, za pomoc, modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

• wtorek: uroczystość św. Józefa Oblubieńca Maryi;
  • środa: zakończenie rekolekcji; składka dla ojca rekolekcjonisty;
  • piątek: droga krzyżowa o godz. 16.00, potem Msza św.; o godz. 19.00 droga krzyżowa prowadzona przez młodzież;
  • III niedziela Wielkiego Postu: po Mszy św. o godz. 12.00 śpiewana droga krzyżowa; o godz. 14.00 Gorzkie Żale i Msza św.;

4. Za tydzień wolontariusze z Parafii Szymbark będą zbierać ofiary do puszek na operację i leczenie 6-letniej Antosi Kluk.

5. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz zakupu i czytania prasy katolickiej.

6. Wczoraj nasi ministranci zajęli 6. miejsce w diecezjalnych rozgrywkach w piłce nożnej halowej. Gratulujemy im, ich rodzicom oraz opiekunowi LSO ks. Marcinowi Gadziale uzyskanego wyniku. To najlepszy wynik od 10 lat.

7. W tym odszedł do wieczności + Tadeusz Kuziów. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Starsze >>