XVII Niedziela Zwykła (25.07.2021)

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. modlitwa za kierowców i wszystkich użytkowników dróg oraz poświęcenie pojazdów. Po Mszach zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz misyjny MIVA Polska, jako nasze wsparcie dla misjonarzy.

2. Dziękujemy:

• paniom: Helenie i Halinie Korzeń, za opiekę nad kwiatami przy kościele i inne prace;
  • rodzinom za sprzątanie i dekorację kościoła;
  • wszystkim, za pomoc, modlitwę, okazywane wsparcie i życzliwość – Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

• poniedziałek: wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
  • środa: wsp. św. Charbela Makhlufa, prezb.; o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej;
  • czwartek: wsp. św. Marty;
  • piątek: wsp. św. Piotra Chryzologa, bpa i dok. Kościoła;
  • sobota: wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezb.; o godz. 18.00 Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie, której przewodniczył będzie ks. Piotr Waśko, misjonarz w Papui Nowej Gwinei;
  • pierwsza niedziela: zmiana tajemnic różańcowych; składka na cele diecezjalne; prosimy, aby Koronkę do Miłosierdzia Bożego poprowadziła róża p. Janiny Deć.

4. W związku z apelem Przewodniczącego KEP – ks. abpa Stanisława Gądeckiego, w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek Caritas, jako nasze wsparcie dla poszkodowanych wskutek nawałnic w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w PPT na Jasną Górę. Zapisy do końca lipca w sekretariacie grupy (tel. 505 680 751).

6. Nasza parafia organizuje wyjazd na wejście PPT na Jasną Górę, w dn. 25.08. Koszt: 50 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej i Pisma św.

8. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy udanego odpoczynku. Pracującym na roli życzymy siły, dobrej pogody i urodzaju. Solenizantom tego tygodnia życzymy: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.