XIX Niedziela Zwykła

1. Modlimy się za uzależnionych od alkoholu i za tych, którzy cierpią z powodu alkoholizmu najbliższych. Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości zachęcamy do 100-dniowej abstynencji. Zapisy przy ołtarzu św. Józefa.

2. Kazania dzisiaj głosi misjonarz z Kongo w Afryce ks. Bogdan Piotrowski.

3. Dziękujemy:

• za ofiary złożone na inwestycje parafialne.
  • Helenie Korzeń, za porządkowanie skarpy obok cmentarza.
  • Rodzinom za sprzątanie i dekorację kościoła.
  • Wszystkim, za pomoc, modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu:

• poniedziałek: wspomn. św. Poncjana, papieża i Hipolita, kapłana, męczenników.
  • wtorek: wspomn. św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej.
  • środa: Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. 98 Rocznica Cudu nad Wisłą /1920/. Msze święte: 7.00; 9.00; 11.00; 15.00. Poświęcenie wianków ze zbóż, ziół i kwiatów, na każdej Mszy świętej. Część obrzędowa Dożynek rozpocznie się o 14.30 przed Urzędem Gminy. Tam zostanie uformowany korowód, który przejdzie pod kościół św. Michała, gdzie o 14.45 zostaną poświęcone wieńce dożynkowe i procesja wyruszy do kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na Mszę świętą o 15.00. Po zakończeniu Mszy świętej, korowód dożynkowy przejdzie na plac przy stadionie i będzie oficjalne otwarcie Dożynek – przemówienia: Wójta Gminy i zaproszonych gości. Obrzęd przekazania wieńców dożynkowych i rozpoczęcie części artystycznej Dożynek, która będzie trwała do późnych godzin nocnych. Dokładny program na plakatach i tablicy ogłoszeń.
    Odpusty w Brunarach i Wysowej.
  • czwartek: wspomn. św. Stefana Węgierskiego.
  • piątek: wspomn. św. Jacka, kapłana. W tym dniu wyrusza z Tarnowa XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, w której idą nasi parafianie z księdzem Marcinem Bukowcem.
  • niedziela: Prosimy o przewodniczenie Koronce do Bożego Miłosierdzia, różę Józefy Brońskiej.

5. 25.08.2017 /sobota / jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, aby tam powitać pielgrzymów. Wyjazd z parkingu przy kościele o 0.30 /z piątku na sobotę/. Koszt 50 zł. Zapisy i wpłaty w kancelarii i zakrystii.

6. Zachęcamy do pielgrzymowania w XXXVI Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Dzisiaj o 16.00 w Szymbarku Msza święta i spotkanie przed pielgrzymką. Będzie możliwość zapisania się na listę pielgrzymów.

7. Solenizantom, jubilatom, pracującym i wypoczywającym na wakacjach życzymy Bożego błogosławieństwa, sprzyjającej pogody i zachowania od nieszczęść.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy parafian: + Romana Szpyrkę; + Marię Lisiecką; Franciszkę Lisowicz. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Starsze >>