I Niedziela Adwentu (29.11.2020)

1. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele. Adwent jest radosnym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia oraz czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa. Czytania niedzielne „rok B”, w dni powszednie „rok I”.

2. Od poniedziałku rozpoczynają się Msze św. roratnie, które będą odprawiane codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Rano przed Mszą św. będziemy śpiewać Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do udziału w roratach wszystkich, szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i dzieci z lampionami.

3. Dziękujemy:

• za dzisiejszą składkę na cele diecezjalne;
  • paniom: Halinie i Helenie Korzeń, za wykonanie wianków adwentowych do kościoła;
  • 31 rodzinom za ofiary – 14100 zł.;
  • rodzinom, za sprzątanie kościoła i ofiarę – 210 zł.;
  • wszystkim, za modlitwę i życzliwość – Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu:

• poniedziałek: Święto św. Andrzeja, apostoła;
  • wtorek: po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej;
  • środa: o godz. 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • I czwartek: wspomn. św. Franciszka Ksawerego, prezb.; po Mszy św. wieczornej adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do godz. 19.15; potem o godz. 19.30 Msza św. za zmarłych wypominanych w naszej parafii i Apel;
  • I piątek: wspomn. św. Barbary, dziew. i męcz.; Msze św. wotywne o godz. 6.30, 14.30 i 17.00; spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.; składka na misje;
  • I sobota: zachęcamy do odprawiania nabożeństwa 5 pierwszych sobót miesiąca jako zadośćuczynienie Najświętszemu Sercu Jezusa, za grzechy popełniane przeciwko Maryi;
  • II Niedziela Adwentu: zmiana tajemnic różańca; kładka na renowację kościoła św. Michała; zbiórka do puszek po Mszach św. na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodnie; prosimy, aby Koronkę do Miłosierdzia Bożego poprowadziła róża p. Franciszki Smoły.

5. Dzisiaj poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które przyniosą do naszych rodzin, zachowując zasady bezpieczeństwa, panowie: organista i kościelny. Ofiary złożone przy tej okazji, są formą docenienia ich codziennej posługi w kościele przez cały rok.

6. Są do nabycia świece Caritas jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

7. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz zakupu i czytania prasy katolickiej.