III Niedziela Zwykła (23.01.2022)

1. Dzisiejsza Niedziela Słowa Bożego przypomina o wartości i znaczeniu Bożego Słowa w życiu ludzi wierzących, dlatego chętnie czytajmy Pismo św. i kierujmy się Boża Mądrością w naszym postępowaniu.

2. Dziękujemy:

• 7 rodzinom, za ofiarę – 3700 zł.;
  • p. Romanowi Rewakowi i p. Jadwidze Urzędowskiej, za odśnieżanie wokół kościoła i plebanii;
  • p. Albertowi Korzeniowi, za odśnieżanie alejek na cmentarzu;
  • rodzinom, za sprzątanie kościoła i ofiarę – 240 zł.;
  • wszystkim, za pomoc, modlitwę i życzliwość – Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

• poniedziałek: wspomn. św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kośc.;
  • wtorek: święto Nawrócenia św. Pawła, ap.; w tym dniu przypada 8. rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Salaterskiego, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej; po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej;
  • środa: wspomn. św. Tymoteusz i Tytusa, bpów; o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.;
  • czwartek: wspomn. św. Anieli Merici, dziew.; Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu;
  • piątek: wspomn. św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kośc.;
  • sobota: Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie; o godz. 17.00 Msza św. o uzdrowienia, której będzie przewodniczył ks. Janusz Faltyn z Tarnowa;
  • niedziela: Niedziela Synodalna; Światowy Dzień Chorych na Trąd; prosimy, aby Koronkę do Miłosierdzia Bożego, poprowadziła róża p. Zofii Kołodziej.

4. W przyszłą niedzielę członkowie parafialnej Caritas będą sprzedawać ciasto, jako wsparcie dla potrzebujących.

5. Parafia św. Michała Archanioła w Ropie i GOK w Ropie zapraszają na II Koncert kolęd i pastorałek, 30.01.2022 r. (niedziela) o godz. 18.00 w górnym kościele.

6. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej.

7. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych oraz pięknego wykorzystania daru czasu.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Anielę Kukuła. Zmarli: + Teresa Młynarska, pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00 oraz + Stanisław Stachura, pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.