VI Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Synodalna. Spotkanie grupy synodalnej po Mszy św. o godz. 15.00 na plebanii. Przeżywamy Kwartalne Dni modlitw o urodzaje.

2. Dziękujemy:

• róży różańcowej Anny Spólnik, za 1000 zł.;
  • 2 rodzinom, za ofiarę – 400 zł.;
  • parafianom, za pracę przy renowacji chodnika wokół kościoła;
  • rodzinom, za sprzątanie i dekorację kościoła;
  • wszystkim, za pomoc, modlitwę i życzliwość – Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

• poniedziałek: o godz. 18.00 Msza św. i procesja do krzyża, obok drogi na Bukową;
  • wtorek: o godz. 18.00 Msza św. i procesja do kapliczki na Księże;
  • środa: wspomn. św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy; o godz. 18.00 Msza św. i procesja do kapliczki na Listówki obok państwa Wantuchów;
  • czwartek: wspomn. św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika;
  • piątek: święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego;
  • sobota: wspomn. św. Justyna, męczennika; pierwsza sobota miesiąca; zachęcamy do odprawiania nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca, jako zadośćuczynienie Najświętszemu Sercu Jezusa, za grzechy popełniane przeciwko Maryi; rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; spotkanie: aspirantów, ministrantów i lektorów o godz. 9.00; DSM o godz. 10.00;
  • niedziela: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych; składka na Kurię Diecezjalną w Tarnowie; prosimy, aby koronkę do Miłosierdzia Bożego, prowadziła róża p. Leokadii Siuty.

4. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie prosi rodziców uczniów klas I–VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum o obowiązkowy udział w zebraniu o bezpieczeństwie uczniów 27.05.2019 (poniedziałek) o 15.30 w hali sportowej szkoły.

5. Dzisiaj młodzież KSM sprzedaje ciasto. Dochód przeznaczony na działalność młodzieży.

6. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz zakupu i czytania prasy katolickiej.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Franciszka Jantasa, + Józefa Filipa i + o. Krzysztofa Smołę. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Starsze >>