XVIII Niedziela Zwykła (02.08.2020)

1. Dziękujemy:

• za dzisiejszą składkę na cele diecezjalne;
  • za ofiary do puszek na Fundację MIVA Polska – 3429 zł.;
  • pewnej osobie, za ofiarę – 200 zł.
  • paniom Helenie i Halinie Korzeń, za opiekę nad kwiatami przy kościele i inne prace;
  • rodzinom za sprzątanie i dekorację kościoła;
  • wszystkim, za pomoc, modlitwę, okazywane wsparcie i życzliwość – Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu:

• wtorek: wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezb.; po Mszy wieczornej spotkanie grupy biblijnej;
  • środa: o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • pierwszy czwartek: Święto Przemienienia Pańskiego; spowiedź przed I piątkiem od godz. 17.30, na którą zapraszamy dzieci i młodzież; o godz. 18.00 Msza św. i potem adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie; o godz. 20.30 Msza św. za zmarłych wypominanych w naszej parafii zakończona Apelem Jasnogórskim;
  • pierwszy piątek: wsp. bł. Edmunda Bojanowskiego; Msze św. wotywne o godz. 6.30, 14.30 i 18.00;
  • spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.; składka na misje;
  • sobota: wsp. św. Dominika, prezb.;
  • niedziela: składka inwestycyjna; po Mszach św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie; prosimy, aby Koronkę do Miłosierdzia Bożego poprowadziła róża p. Leokadii Siuty.

3. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust, w przypadku braku możliwości zachowania bezpiecznego odstępu. Od dzisiaj na każdej Mszy św. jeden kapłan będzie rozdzielał Komunię św. dla chętnych osób na rękę przy ołtarzu św. Józefa. Dbajmy o bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz innych, a unikajmy niepotrzebnych i bezpodstawnych plotek, gdyż nie wnoszą one nic dobrego, a sieją zamieszanie i niepokój.

4. Rozpoczął się sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do podjęcia tego zobowiązania w intencji ustania pandemii i jej skutków.

5. Dzisiaj rozpoczęły się odpusty: w Nowym Sączu i w Krużlowej. Szczegóły w gablocie.

6. Nasza parafia organizuje wyjazd do Częstochowy w dn. 25.08. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt wyjazdu: 50 zł. Osoby, które zapisały się na jeden dzień pieszego pielgrzymowania prosimy, o potwierdzenie wyjazdu na wejście pielgrzymki.

7. Urząd Gminy w Ropie informuje wszystkich rolników, którzy będą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego w okresie od 03 do 31 sierpnia, o obowiązkowym wpisywaniu na wnioskach numerów kont bankowych. Nie będzie wypłat gotówkowych w kasie urzędu. Ponadto informuje się, że wnioski będzie można składać w świetlicy urzędu (I piętro), przy zastosowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa z powodu COVID-19.

8. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej i Pisma św.

9. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy udanego odpoczynku. Pracującym na roli życzymy siły, dobrej pogody, urodzaju i zachowania od nieszczęść. Solenizantom tego tygodnia życzymy: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Franciszka Smołę. Jutro będzie pogrzeb + Stanisława Kulki z Górnikówki, Msza św. o godz. 10.00. Dobry Jezu, a nasz Panie…