II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (03.01.2021)

1. Na podstawie Kalendarza Liturgicznego podajemy daty Wielkanocy i innych świąt ruchomych:

  • 17. lutego – Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu;
  • 4. kwietnia – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego;
  • 16. maja – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa;
  • 23. maja – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego;
  • 3. czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej;
  • 28. listopada – Pierwsza Niedziela Adwentu.

2. Dziękujemy:

  • za ofiary na kolędę misyjną i składkę złożoną dzisiaj na Kurię Diecezjalną w Tarnowie;
  • za ofiary złożone przy okazji Mszy świętych kolędowych za parafian;
  • 24 rodzinom, za ofiary – 13100 zł.;
  • p. Przemysławowi Łukaszykowi, za pracę dla parafii;
  • rodzinom, za sprzątanie kościoła i ofiarę – 200 zł.;
  • wszystkim, za pomoc, modlitwę i życzliwość – Bóg zapłać.

3. Na poszkodowaną w pożarze rodzinę Skałka zebrano do puszek 3334 zł. Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu:

  • środa: Uroczystość Objawienia Pańskiego; Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 15.00 oraz dodatkowo o godz. 17.00; Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka; na każdej Mszy św. będzie poświecenie: złota, kadzidła i kredy; składka przeznaczona na misje; prosimy, aby koronkę do Miłosierdzia Bożego, prowadziła róża p. Marii Białoń;
  • czwartek: po Mszy św. wieczornej adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do godz. 19.15; potem, o godz. 19.30 Msza św. za zmarłych wypominanych w naszej parafii i Apel;
  • niedziela: Święto Chrztu Pańskiego; składka na ogrzewanie kościoła; prosimy, aby koronkę do Miłosierdzia Bożego, prowadziła róża p. Anny Górskiej.

5. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej.

6. Dzisiaj o godz. 13.30 pogrzeb + Bronisława Obrzuta. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

7. Program Mszy świętych kolędowych za parafian:

PONIEDZIAŁEK (04.01.2021) – GODZ. 17.00:
Nowa Kolonia – od Krzysztofa Decia, 1086 do Andrzeja Birosa, 709
Przymiarki; Krzemionka; Drapacz – od Krzysztofa Trojanowicza, 275A do Władysława Decia, 747

WTOREK (05.01.2021) – GODZ. 17.00:
Deciówka (I); Na Skale – od Edwarda Ptaszkowskiego, 386 do Eugeniusza Zagórskiego, 396
Kamionka – od Piotra Decia, 486 do Adama Masztafiaka, 400

CZWARTEK (07.01.2021) – GODZ. 17.00:
Deciówka (II) – od Mariusza Kosiby, 1138 do Romana Michalika, 372
Pod Wawrzką (II) – od Krzysztofa Rzepieli, 1115 do Janusza Barteckiego, 353

PIĄTEK (08.01.2021) – GODZ. 17.00:
Wola – od Jacka Wantucha, 449 do Andrzeja Matuszyka, 438
Wierzchy; Lipie; Obczary – od Bronisława Motyki, 131 do Adama Matuszyka 104

SOBOTA (09.01.2021) – GODZ. 17.00:
Podchełmie; Rokicie – od Mariusza Decia, Wawrzka 79 do Daniela Fedko, 1028
Pod Wawrzką (I); Smołówka (I) – od Eugeniusza Spólnika, 472 do Zbigniewa Korzenia, 357