Święto Chrztu Pańskiego (10.01.2021)

1. W Święto Chrztu Pańskiego kończy się w Kościele okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna okres Zwykły – „W Ciągu Roku”. W czytaniach niedzielnych obowiązuje Cykl czytań B oraz Cykl I w czytaniach w dni powszednie.

2. Dziękujemy:

  • za składki: na misje i na cele diecezjalne;
  • za dzisiejszą składkę na ogrzewanie kościoła;
  • 22 rodzinom, za ofiarę 8700 zł.;
  • rodzinom, za sprzątanie kościoła i ofiarę 250 zł.;
  • wszystkim, za pomoc, modlitwę i życzliwość – Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

  • środa: wspomn. św. Hilarego, bpa i dok. Kościoła; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 i Msza św.;
  • sobota: wspomn. bł. Pawła Manny, założyciela Papieskiej Unii Misyjnej;
  • niedziela: prosimy, aby koronkę do Miłosierdzia Bożego, prowadziła róża p. Marty Rówińskiej.

4. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i czytania prasy katolickiej.

5. Pogrzeb + Zbigniewa Obrzuta z Drapacza w środę (13.01.2021) o godz. 13.00. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

6. Na Msze święte kolędowe zapraszamy całe rodziny, albo przedstawicieli rodzin. Jeżeli w wyznaczonym terminie jest to niemożliwe, to zapraszamy w innym dogodnym czasie.

7. Program Mszy świętych kolędowych za parafian:

PONIEDZIAŁEK (11.01.2021) – GODZ. 17.00:
Podchełmie (cz. I) – od Jana Czochóra, 507 do Jana Morańdy, 516
Podchełmie (cz. II) – od Jana Siuty, 520 do Stanisława Witka, 545

WTOREK (12.01.2021) – GODZ. 17.00:
Zadziele – od Janusza Masztafiaka, 399 do Dawida Dutki, 410
Zalesie – od Andrzeja Masztafiaka, 441 do Bronisława Decia, 739

ŚRODA (13.01.2021) – GODZ. 17.00:
Górska Rola – od Michaliny Lisowicz, 442 do Rafała Cymbały, 424
Zagrody (cz. I) – od Zbigniewa Łukaszyka, 845 do Zdzisława Smoły, 94

CZWARTEK (14.01.2021) – GODZ. 17.00:
Równie (cz. I) – od Piotra Gambala, 857 do Czesława Lisowicza, 108
Równie (cz. II) – od Rafała Siuty, 1036 do Dariusza Rówińskiego, 1041
Równie (cz. III) – od Barbary Lisowicz, 89 do Mirosławy Rodak, 85

PIĄTEK (15.01.2021) – GODZ. 17.00:
Krzyżówka – od Rafała Matuszyka, 222 do Jana Rawińskiego, 973
Zagórze (cz. I) – od Janiny Wojtas, 208 do Franciszka Brońskiego, 840
Zagórze (cz. II) – od Kazimierza Grucy, 874 do Jana Kusiaka, Gródek 161

SOBOTA (16.01.2021) – GODZ. 17.00:
Kustra (cz. I) – od Krystyny Liszki, 168 do Adama Obrzuta, 752
Kustra (cz. II) – od Michała Rzepieli, 1081 do Danuty Krok, 802
Nad Pociechą (cz. II) – od Kazimierza Matuszyka, 180 do Lesława Smoły, 174