XXV Niedziela Zwykła (24.09.2023)

  1. Przeżywamy Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Polecamy Bogu w naszych modlitwach rodziny cierpiące, z powodu pijaństwa najbliższych i wszystkich zniewolonych alkoholizmem. Podejmijmy osobistą abstynencję.

 

  1. Wymienione zostały okna metalowe na aluminiowe i odnowione witraże w prezbiterium górnego kościoła. Wymienione zostały również okna metalowe na aluminiowe na chórze, za organami; witraże są w renowacji. Dotychczasowy koszt wykonanych prac – 175 000 zł.

 

  1. Dziękujemy:

 

– 3 rodzinom, które złożyły do kopert, na inwestycje – 2300 zł.

– Rodzinom za sprzątanie kościoła i ofiarę 320 zł.

– Wszystkim, za pomoc, modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać.

 

  1. W tym tygodniu:

 

– poniedziałek: wspomn. bł. Władysław z Gielniowa, kapłana.

 

– wtorek: wspomn. świętych Kosmy i Damiana. Spotkanie grupy biblijnej.

 

– środa: wspomn. św. Wincentego a Paulo, kapłana. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

– czwartek: wspomn. św. Wacława, męczennika. Dzień Chorych przed odpustem: spowiedź 8.00, Msza święta 8.30, potem pojedziemy do chorych, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii, lub w kancelarii. Spowiedź przed odpustem parafialnym od 17.30. Zbiórka ministrantów i aspirantów po Mszy świętej wieczornej.

 

– piątek: Odpust w naszej parafii: Uroczystość Świętego MICHAŁA ARCHANIOŁA. Msze święte: 7.00; 9.00; 11.00; 15.00 Msza święta z okazji oddania do użytkowania budynku z nowymi funkcjami społecznymi dla Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie; 18.00 Msza święta dla tych, którzy w tym dniu będą pracowali oraz dla młodzieży szkół średnich. Kazania będzie głosił ks. Rafał Łukasik, proboszcz z Szymbarku i będzie przewodniczył uroczystościom odpustowym. W tym dniu można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej; pobożne nawiedzenie kościoła; przyjęcie Jezusa w Komunii św.; w intencjach Ojca Świętego odmówić Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…. Prosimy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami, młodzież i kobiety do niesienia feretronów, młodzieńców do niesienia chorągwi, panów do baldachimu.

– sobota: wspomn. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. 17.00 Msza święta o uzdrowienia, której będzie przewodniczył ks. Marcin Bukowiec z Woli Mieleckiej.

 

– I niedziela października: Zmiana tajemnic różańca. Składka na Kurię Diecezjalną w Tarnowie. Koronkę do Bożego Miłosierdzia poprowadzi róża Anny Górskiej. 15.00 rozpoczęcie nabożeństw różańcowych i Msza święta.

 

  1. W niedzielę /1.10.2023/ odbędzie się Jarmark z okazji odpustu Świętego Michała Archanioła, na placu przy dworze w Ropie. Rozpoczęcie o 10.00 będą różne stoiska prezentujące swoje wyroby, a potem od 14.00 część artystyczna, konkursy i warsztaty do 18.00.

 

  1. W niedzielę /1.10.2023/ w cerkwi św. Michała Archanioła w Bielicznej o 14.00, zostanie odprawiona Msza święta odpustowa, połączona z dziękczynieniem za sezon turystyczny 2023 roku. Mszę św. odprawi ks. Rafał Łukasik.

 

  1. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz zakupu i czytania prasy katolickiej.