XXVI Niedziela Zwykła (01.10.2023)

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.

 

  1. Schody wejściowe do kościoła, wykonane z piaskowca, zostały naprawione i wyczyszczone oraz zaimpregnowane przez Alberta i Roberta Korzeniów oraz Roberta Grygiela. Bóg zapłać, za ofiarną pracę.

 

  1. Dziękujemy:

 

– Wszystkim, którzy pomogli przygotować uroczystość odpustową: sprzątali, nieśli feretrony, chorągwie, dzieciom: sypiącym kwiaty i dzwoniących dzwonkami, panom niosącym baldachim, wspólnocie światła świecącym świece podczas procesji, członkom Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich, członkom Stowarzyszenia Miłośników Wsi Ropa i uczestnikom odpustu.

– 7 rodzinom, które złożyły do kopert, na inwestycje – 2700 zł.

– Arturowi Łukaszykowi, za wykonane prace elektryczne w kościele.

– Paniom Halinie i Helenie Korzeń, za pielęgnację kwiatów wokół kościoła.

– Rodzinom za sprzątanie kościoła i ofiarę 330 zł.

– Wszystkim, za pomoc, modlitwę i życzliwość Bóg zapłać.

 

  1. W tym tygodniu:

Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane o 17.00 w nowym kościele.

– poniedziałek: wspomni. św. Aniołów Stróżów.

 

– wtorek: Zapraszamy dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, które przygotowują się w tym roku szkolnym do I Komunii świętej z rodzicami na uroczyste poświęcenie różańców. Spotkanie grupy biblijnej.

 

– środa: wspomn. św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów i miłośników zwierząt. Różaniec o 16.30 pod wiatą na parkingu, na który zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z ulubionymi zwierzętami, oraz wszystkich chętnych; potem Msza św. w kościele o 17.00. Modlić się będziemy w intencji solenizantów i za + ks. Franciszka Widła.

 

– I czwartek: wspomn. św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. Spowiedź przed I piątkiem od 16.30, na którą zapraszamy dzieci i młodzież. Po Mszy świętej wystawienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie, potem o 19.00 różaniec za zmarłych, 19.30 Msza święta za zmarłych wypominanych w naszej parafii i Apel.

 

– I piątek: wspomn. św. Brunona, kapłana. Msze św. wotywne o 6.30, 14.30, 17.00 różaniec i Msza święta. Pomiędzy nabożeństwami przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą. Składka na misje. 19.30 spotkanie KSM.

 

– I sobota: wspomn. NMP Różańcowej. Zachęcamy do odprawiania nabożeństwa 5 pierwszych sobót miesiąca jako zadośćuczynienie Najświętszemu Sercu Jezusa, za grzechy popełniane przeciwko Maryi. Spotkanie lektorów o 9.00.

 

– niedziela: Składka inwestycyjna. Koronkę do Miłosierdzia Bożego, poprowadzi róża Adama Matuszyka.

 

  1. Dzisiaj Jarmark ku czci Świętego Michała, na placu przy dworze w Ropie. Rozpoczęcie o 10.00 będą różne stoiska prezentujące swoje wyroby, a potem od 14.00 część artystyczna, konkursy i warsztaty do 18.00.

 

  1. Wójt Gminy Ropa zaprasza mieszkańców Nowej Kolonii na spotkanie 8.10.2023 /niedziela/ o 11.00, do świetlicy Urzędu Gminy, w sprawie uzgodnienia projektu budowy chodnika. 

 

  1. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium bł. Karoliny 18.10.2023 o 12.30. Koszt 40 zł..

 

  1. Pożegnaliśmy + Helenę Jantas. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.