PIELGRZYMI WYRUSZYLI NA JASNĄ GÓRĘ

17 sierpnia o godzinie 6.30 Mszą św. sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie przez bp. Andrzeja Jeża rozpoczęto XXX Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

W ciągu 9 dni pielgrzymi, a wśród nich 28 osób z naszej parafii, przejdą prawie 240 km, by 25 sierpnia, czyli w przededniu Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej oddać Jej pokłon przed Cudownym Obrazem. W Grupie 14 św. Świerada “Dolina Ropy” wędruje ks. Mateusz Gurbisz i nasz nowy wikariusz ks. Paweł Tokarczyk, są też klerycy Łukasz Matuszyk i Mateusz Kawa.

Dla pątników jest to czas wyjątkowy, przeżywany w formie tzw. rekolekcji w drodze – mówi ks. Mateusz. Każdy kroczy niosąc w sercu jakąś intencję, którą złoży w Matczyne Dłonie Maryi. Taki cel pomaga w przezwyciężaniu wszelkich niedogodności i człowiek nie koncentruje się tylko i wyłącznie na zmęczeniu, czy obolałych nogach, nie skarży się. Idzie w radosnej atmosferze, modlitwą i śpiewem chwali Pana, a nawet popłakuje ze szczęścia.

We wtorek w Jelczy pielgrzymów odwiedził ks. Stanisław Porębski, wręczając każdemu miłą niespodziankę. Wizyta Księdza Dziekana sprawiła wszystkim ogromną radość, a ciepłe słowa dodały mocy na dalszą drogę.

W imieniu pielgrzymów wszystkim parafianom przekazujemy gorące pozdrowienia, zwłaszcza tym, którzy wspierają ich swoimi modlitwami.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ ZDJĘĆ