POŚWIĘCENIE I ROZDANIE RÓŻAŃCÓW

7 października w dzień liturgicznego wspomnieniu Matki Bożej Różańcowej miało miejsce poświęcenie i rozdanie różańców uczniom klas II, którzy przygotowują się do I Komunii św. W tym ważnym wydarzeniu brali również udział rodzice dzieci.

W ciągu najbliższych miesięcy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą uczestniczyć w nabożeństwach, podczas których otrzymają inne święte znaki naszej wiary (medaliki, książeczki). Poświęcenie i rozdanie różańców było pierwszym z tego typu nabożeństw.

Radością napawa fakt, że wielu drugoklasistów uczęszcza codziennie na nabożeństwo różańcowe. Różaniec jest bowiem jedną z najpiękniejszych form nawiązania kontaktu z Bogiem. O taką właśnie modlitwę wiele razy prosiła Maryja podczas objawień, zwłaszcza w Fatimie.

Zobacz zdjęcia