PRZYJĘCIE SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

We wtorek 5 maja 2015 roku w parafii Szymbark 150 młodych ludzi przyjęło Sakrament Bierzmowania, sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego. Z naszej parafii Bierzmowanie przyjęło 60 osób. Wśród Bierzmowanych była także młodzież z parafii Szymbark, Łosie i Bystra. Sakramentu Bierzmowania udzielił Ks. Bp Jan Styrna. Sakrament Bierzmowania (nazwa od Bierzma, czyli belki podtrzymującej strop kościoła) jest dopełnieniem chrztu. W nim młodzi ludzie zostają napełnieni Duchem Świętym. Kto w wolności decyduje się na życie jako dziecko Boże i poprzez znaki nałożenia rąk i namaszczenia Krzyżmem prosi o Ducha Bożego, otrzymuje siłę, aby świadczyć o Bożej miłości i potędze słowem i czynem. Młodym ludziom, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania, życzymy, aby Duch Święty stał się dla nich wszystkich bliższy i aby doświadczyli kim On jest. Życzymy wam, abyście mogli spojrzeć na Niego z perspektywy własnej biografii, żebyście Go tam odnaleźli i zaprosili do własnego życia. Drodzy młodzi! Pamiętajcie o jednym – Spotykając Ducha, zawsze spotykamy się z tajemnicą, z rzeczywistością niewyrażalną, z samym Bogiem, którego ludzki umysł nie jest w stanie opisać, ogarnąć i do końca zrozumieć. 

 

 

Zobacz galerię