REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W PARAFII

no images were found

Od soboty 21 marca do środy 25 marca 2015 roku przeżywaliśmy w Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził Ksiądz Stanisław Nowak ze Zgromadzenia Św. Michała Archanioła z Miejsca Piastowego.

Rekolekcje to czas łaski dla każdego z nas, abyśmy mogli zmienić w swoim życiu i postępowaniu to, co nie jest dobre, co nie podoba się Panu Bogu, co jest grzechem. Otwieramy swoje serca, aby Bóg mógł je przemienić i wypełnić swoją miłością. Czas rekolekcji otwiera nas na miłość Bożą. Nie chcemy już nigdy ranić dobrego Boga, który z miłości posłał na świat swojego Syna, Jezusa. Pozwolił na Jego cierpienie i śmierć na Krzyżu, abyśmy zostali zbawieni. Dlatego podczas Rekolekcji Wielkopostnych staraliśmy się towarzyszyć Chrystusowi w Jego Męce. Ten błogosławiony czas był zarazem przygotowaniem do głębokiego przeżycia najważniejszych dni: Triduum Paschalnego i Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Niech zatem nie zabraknie sił i wytrwałości w podjętych na Rekolekcjach postanowieniach.

 

Zobacz galerie

1. Rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych

2. Nauka Rekolekcyjna dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzieży z Gimnazjum

3. Dzień chorych – Rekolekcje Wielkopostne 

4. Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej

5. Msza św. dla młodzieży z Gimnazjum

6. Msza św. na zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych