„SYNAJ”-SPOTKANIE MŁODZIEŻY W BOCHNI

no images were found

W sobotę, 20 czerwca 2015 roku młodzież z naszej Parafii uczestniczyła w kolejnym spotkaniu młodych ludzi z naszej Diecezji w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodych, które odbędą się już za rok w Krakowie. „Synaj”, bo taką nazwę noszą te spotkania odbył się tym razem w Bochni i było to drugie takie spotkanie w naszej Diecezji.
Spotkanie rozpoczęło się w Parku Rodzinnym Uzbornia, gdzie młodzież miała okazję wysłuchać świadectwa krakowskiego kompozytora, Jakuba Blycharza – twórcy hymnu Światowych Dni Młodzieży Błogosławieni miłosierni. Na Uzborni zaprezentowali się także przedstawiciele grup i stowarzyszeń religijnych, które organizują rokrocznie różne formy wakacyjnego wypoczynku.

Z Uzborni młodzież przeszła ulicami miasta, niosąc miniatury symboli Światowych Dni Młodzieży (ikonę Salus Populi Romani oraz krzyż) na Planty Salinarne. Tam odbył się Festiwal Kultur, podczas którego wolontariusze wszystkich bocheńskich dekanatów zaprezentowali wizytówki krajów pochodzących z Ameryki Środkowej, Afryki, Australii
i Oceanii oraz Azji.

Kolejne pięć minut na scenie należało do Młodych Ambasadorów ŚDM z Krakowa, którzy zachęcali wszystkich, aby czynnie uczestniczyć w przygotowaniach do tego wydarzenia. Następnie wszyscy dali się ponieść muzycznej fali i rzucili się w wir tańców lednickich.

Uczestnicy Synaju mieli również okazję uczestniczyć w Oratorium o pomnożenie wiary, autorstwa pochodzącego z Bochni, Pawła Golińskiego. Punktem kulminacyjnym Synaju była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Andrzeja Jeża. Młodzieży było tak dużo, że zapełnili bazylikę po brzegi, siedząc nawet na posadzce.

Ostatnim etapem wydarzenia był koncert ewangelizacyjny zespołu Deus Meus, podzielony na część rozrywkową i adoracyjną, połączoną z błogosławieństwem uczestników.

Zobacz galerię zdjęć