UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W czwartek 30 maja w podniosłej atmosferze i przy ładnej pogodzie miała miejsce tradycyjna procesja Bożego Ciała. Uroczystości, którym przewodniczył ksiądz dziekan Stanisław Porębski, rozpoczęły się o godzinie 10.00 Mszą św. Po jej zakończeniu, asysta liturgiczna, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, dzieci I-komunijne, młodzież i kobiety z feretronami, młodzieńcy z chorągwiami i licznie zgromadzeni wierni wyruszyli w procesji eucharystycznej.  

Na trasie procesji przez mieszkańców naszej wsi zostały zbudowane cztery ołtarze: pierwszy przy bramie cmentarnej, obok figury Matki Boskiej Saletyńskiej; drugi na rogu cmentarza; trzeci przy kościele pw. św. Michała Archanioła; czwarty przed kościołem pw. MB Wspomożycielki Wiernych.

Zobacz zdjęcia cz. I – Msza św.

Zobacz zdjęcia cz. II – Procesja do ołtarzy