Droga Krzyżowa w plenerze

Wielki Tydzień to szczególny czas pochylenia się nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Dla naszej wspólnoty parafialnej takim szczególnym nabożeństwem pasyjnym była Droga Krzyżowa w plenerze w Wielką Środę. Uczestniczyło w niej wielu parafian, dlatego Bogu niech będą dzięki za wspólną modlitwę, za czas refleksji przy każdej stacji męki Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Wszystkim grupom działającym w naszej parafii dziękujemy za zaangażowanie, za trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie tego nabożeństwa.  Droga Krzyżowa to spotkanie z cierpiącym Chrystusem i modlitwa, która Bogu pozwala się przyjrzeć. Tak długo, jak tylko zechcemy, aż do nauczenia się na pamięć Jego serca. Milcząc z oczyma utkwionymi w zranionym Bogu, możemy modlić się sercem do serca zaglądając. W promieniach łaski, uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej możemy  odrysować wszystkie rysy twarzy konania Chrystusa.

Panie! Nasze spotkanie z Tobą uświadamia nam prawdę o ludzkim życiu, które znalazło sens w Twojej męce, śmierci i zmartwychwstaniu. Twoja śmierć na krzyżu pokazuje nam, jak bardzo przeżywałeś swoją solidarność z ludźmi. Tak oto zakończyło się życie Świadka prawdy na tym świecie. Twój krzyż Panie stał się zwierciadłem, w którym widzimy zło i przemoc w całej ich nagości. Niech Twój krzyż stanie się naszym drogowskazem na drodze naszego powołania, abyśmy potrafili odrzucać zło i zawsze mogli kroczyć za Tobą aż do końca swego życia.

Zobacz galerię zdjęć