WYSTĘP DZIECIĘCEGO ZESPOŁU PROMYCZKI DOBRA 18.01.2015

no images were found

W Niedzielę 18 stycznia w naszej parafii podczas mszy świętej o godzinie 10.30 oraz o godzinie 12.00 śpiewał Zespół Dziecięcy Promyczki Dobra z Nowego Sącza wraz z opiekunem Księdzem Andrzejem Mulką. Po mszach świętych mogliśmy posłuchać występy tegoż zespołu, a także mogliśmy wspólnie z nimi zaśpiewać Kolędy.

PROMYCZKI DOBRA wcześniej PROMYCZKI z Nowego Sącza to zespół dziecięcy działający od 1991 roku. Przez długi czas Promyczki śpiewały lubiane piosenki pielgrzymkowe i oazowe (płyty: Jeden jesttylko Pan – 1993, To już pora na wigilię – 1996, Apostołowie radości – 2000, Śpiewnik Ucznia cz.1 i 2 – 2003, Piosenki Promyczkowe – 2003). W roku 2003 zespół rozpoczął współpracę z Joachimem Menclem, który dla zespołu komponuje nowe piosenki, tworzy nowe aranżacje i jest producentem muzycznym nowych płyt (Kogo Pan Bóg kocha – 2004,Ulubione piosenki Jana Pawła II – 2006, Promyczki przedszkolakom – w przygotowaniu).

Założycielem i kierownikiem zespołu jest ks. Andrzej Mulka. Począwszy od 1993 roku z zespołem pracują instruktorzy Młodzieżowego Domu Kultury w Nowym Sączu, a opiekę nad nim sprawuje Wydawnictwo “Promyczek”.

Zespół koncertował wiele w kraju i za granicą m.in. w Watykanie z okazji imienin Jana Pawła II, w Sali W. Lutosławskiego przy TVP, w Sali Kongresowej, w Zamku Królewskim. Nagrania zespołu często goszczą na antenie wielu rozgłośni radiowych, m.in. Polskie Radio pr. 1, Radio Maryja i wiele rozgłośni diecezjalnych. Zespół brał udział w programach TVP “Ziarno”, “Czasy”, “Między ziemią a niebem”, “Od przedszkola do Opola”

Zobacz galerię zdjęć