I Niedziela Wielkiego Postu (21.02.2021)

1. Przeżywamy Rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczy ks. Łukasz Niepsuj pracujący w Kurii Diecezji Tarnowskiej. Dzisiaj nauki rekolekcyjne głoszone są na każdej Mszy św. i na Gorzkich Żalach. Zachęcamy do udziału i wyciszenia się przez ograniczenie korzystania z komputerów, telewizorów i radia. Módlmy się o łaski Ducha Świętego dla ks. Łukasza, dla nas potrzebne.

2. Dziękujemy:

• za dzisiejszą składkę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie;
  • 7 rodzinom, za ofiary – 3200 zł.;
  • rodzinom, za sprzątanie i dekorację kościoła oraz za zakup sprzętu do sprzątania;
  • wszystkim, za pomoc, modlitwę i życzliwość – Bóg zapłać.

3. Przez cały okres Wielkiego Postu zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed Mszami świętymi: rano lub po południu.

4. W tym tygodniu:

• poniedziałek: Święto Katedry św. Piotra;
  • wtorek: wspomn. św. Polikarpa, bpa i męcz.;
  • środa: Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Msza św.; o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • piątek: Droga Krzyżowa o godz. 17.00, potem Msza św.; o godz. 19.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież;
  • sobota: o godz. 17.00 Msza św. rekolekcyjna, na której będzie nauka stanowa dla kobiet; składka na rekolekcje.
  • II niedziela Wielkiego Postu: Niedziela Synodalna; o godz. 13.00 śpiewana Droga Krzyżowa, o godz. 14.00 Gorzkie Żale i Msza św.; zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

5. Zachęcamy do zakupu: baranków i paschalików, w cenie 6 zł. za sztukę, jako wsparcie celów charytatywnych realizowanych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

6. Jeżeli będzie taka potrzeba, kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (11.04.2021). Prosimy o zgłoszenia z całego dekanatu Ropa.

7. Lekarz weterynarii p. Jerzy Haberek ogłasza szczepienie psów w Ropie, które odbędzie się w piątek i sobotę. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

8. Zachęcamy do lektury Pisma św. oraz zakupu i czytania prasy katolickiej.